Військовий госпіталь та відділення реабілітації планують відкрити на Кіровоградщині

16 лютого 2024 о 10:05
776

Міністр охорони здоров’я, Віктор Ляшко, підкреслив необхідність забезпечення якісної та безоплатної реабілітації у кожній кластерній лікарні. Він висловив це під час свого робочого візиту до Кіровоградської області 15 лютого 2024 р. Під час наради, в якій брали участь представники обласної військової адміністрації та керівники кластерних лікарень області, голова МОЗ зазначив цю проблему як один із пріоритетних напрямків роботи в галузі охорони здоров’я.

Коментар Віктора Ляшка

«Пацієнт є центральною фігурою у формуванні політики у сфері охорони здоровʼя. Тому наша мета — забезпечити якісну, доступну та безоплатну медичну допомогу кожному. Для її досягнення в умовах обмежених ресурсів торік ми сформували спроможну мережу медичних закладів по всій Україні. Тобто чітко визначили роль та функції кожного медичного закладу в кожній області, які саме види медичної допомоги мають у ньому надаватися і надаватися дійсно якісно, — зазначив міністр Віктор Ляшко. — Один з основних пріоритетів — реабілітація. Важливо, щоб реабілітаційну допомогу можна було отримати в кожній громаді. Саме тому в кожній кластерній та надкластерній лікарні має функціонувати сучасне безбар’єрне реабілітаційне відділення. Розбудова системи реабілітації на базі спроможної мережі повністю вирішує питання доступності реабілітаційної допомоги. Це наше спільне завдання з місцевою владою та керівниками медзакладів».

Відповідно до концепції розвитку системи реабілітації, яка була презентована міністром Президенту України влітку минулого року, в кожній кластерній та надкластерній лікарні, яка включена до спроможної мережі госпітального округу, має бути сучасне безбарʼєрне відділення реабілітації орієнтовно на 30–60 ліжок. Загалом це дозволить закрити потребу у понад 5000 ліжок з необхідних 7800 та щорічно надавати якісні та безоплатні послуги з реабілітації для щонайменше 126 тис. пацієнтів. Решта потреби буде покрита завдяки спеціалізованим реабілітаційним медзакладам національного рівня. За основу запропонованої концепції Міністерство охорони здоров’я взяло ізраїльський досвід. Враховані потреби як цивільних, так і військових. Отже, система не втратить своєї актуальності навіть після війни.

На Кіровоградщині планують розмістити військовий госпіталь

Також міністр охорони здоров’я В. Ляшко разом із заступницею міністра оборони Наталією Калмиковою, командувачем Медичних сил Збройних сил України Анатолієм Казимирчуком та очільником Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрієм Райковичем відвідали лікарню в Кропивницькому. Тут планується розмістити військовий госпіталь. В. Ляшко зазначив, що від початку повномасштабної війни цивільна та військова медицина обʼєдналися у єдиний медичний простір для того, щоб ефективніше надавати медичну допомогу всім, хто цього потребує. Присутні обговорили плани щодо реконструкції та капітального ремонту приміщень лікарні, а також оснащення необхідним медичним обладнанням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua