Розроблено зміни до Ліцензійних умов, пов’язані з наданням медичної допомоги онкохворим

8 лютого 2024 о 16:30
941

МОЗ України опубліковано для громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики».

Метою розроблення проєкту постанови є виконання рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України від 22 грудня 2023 р. «Щодо профілактики, ранньої діагностики та лікування злоякісних новоутворень», уведеного в дію Указом Президента України від 22 грудня 2023 р. № 842/2023.

Обґрунтування необхідності прийняття акта

Статтею 49 Конституції України передбачено, що кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування.

Разом з тим, підпунктом 4 пункту 1 рішення РНБО передбачено внести зміни та доповнення до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 285, у частині встановлення актуалізованих організаційних, кадрових і технологічних вимог до матеріально-технічної бази ліцензіата, обов’язкових для виконання під час провадження господарської діяльності з медичної практики, зокрема за спеціальностями «Дитяча онкологія», «Дитяча гематологія-онкологія», «Клінічна онкологія», «Онкогінекологія», «Онкоотоларингологія», «Онкохірургія», «Променева терапія», «Радіологія», «Радіонуклідна діагностика».

Отже, на сьогодні потребують перегляду вимоги до суб’єктів господарювання, які надають медичну допомогу пацієнтам з онкологічними захворюваннями, у частині організаційних та технологічних вимог.

Враховуючи вищевикладене, виникає необхідність у внесенні змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 285, в яких передбачити норми, що будуть спрямовані на якість та доступність надання медичної допомоги пацієнтам онкологічного профілю. Це сприятиме зниженню летальності від онкологічних захворювань.

Проєкт постанови КМУ

Зміни, що вносяться до Ліцензійних умов

Порівняльна таблиця

Пояснювальна записка

АРВ

Куди надавати пропозиції

Пропозиції та зауваження необхідно надсилати до МОЗ за адресою: 01601, м. Київ-601, вул. Михайла Грушевського, 7, е-mail: [email protected] та тел.: (044) 200-08-17.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua