У Верховній Раді України 31 січня 2024 р. за № 10452 зареєстровано проєкт закону «Про внесення змін до Закону України «Про страхування» та деяких інших законодавчих актів України щодо обов’язкового страхування відповідальності медичних працівників».
Обґрунтування
У пояснювальній записці до документа йдеться, що чинне законодавство України передбачає страхування відповідальності перед третіми особами як добровільний вид страхування. У багатьох країнах світу (Австралія, США, Японія, Туреччина, Німеччина) страхування професійної відповідальності медичних працівників є обов’язковим, що забезпечує вчасне відшкодування шкоди, завданої помилками медичних працівників пацієнту.
Також залежно від запропонованих умов від страхових компаній договором страхування професійної відповідальності медичних працівників може бути передбачено не лише компенсацію реальних збитків, а й упущену вигоду та моральну шкоду. Тобто обов’язкове страхування є вигідним не лише пацієнтам, а й самим лікарям.
Мета та завдання ухвалення законопроєкту
Проєкт закону розроблено з метою забезпечення належного механізму відшкодування збитків, які були завдані пацієнту, шляхом обов’язкового укладання договору страхування цивільно-правової відповідальності медичних, фармацевтичних працівників за шкоду, якої завдано у зв’язку з виконанням ними професійних обов’язків.
Загальна характеристика й основні положення законопроєкту
Проєкт акта передбачає внесення змін до Закону України «Про страхування», а саме віднести до обов’язкових видів страхування страхування цивільно-правової відповідальності медичних, фармацевтичних працівників за шкоду, якої може бути завдано у зв’язку з виконанням ними професійних обов’язків. Також змінами до Основ законодавства України про охорону здоров’я запропоновано встановити заборону розпочинати професійну діяльність медичним та фармацевтичним працівникам без укладення договору страхування їх цивільно-правової відповідальності за шкоду, якої може бути завдано у зв’язку з виконанням ними професійних обов’язків
Ознайомитися із законопроєктом та усією супровідною документацією можна за посиланням.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами rada.gov.ua