Верховна Рада дозволила зберігати та використовувати репродуктивні клітини загиблих військових

7 лютого 2024 о 16:45
622

Верховна Рада ухвалила законодавчі зміни, які дозволяють зберігати та використовувати для народження дітей репродуктивні клітини загиблих військовослужбовців. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

«Сьогодні Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10448 (Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження генофонду українського народу) в цілому, а законопроєкт № 10450 (Про внесення змін до статті 281 Цивільного кодексу України щодо збереження генофонду українського народу) — в першому читанні. Ці два документи дозволяють родинам героїв, які загинули на війні, скористатися цією процедурою.

Що змінилося

Найголовніші зміни в законопроєкті № 10448 наступні. Захисник чи захисниця, чиї репродуктивні клітини зберігаються у кріобанках, мають визначити в заповіті відповідальну особу на випадок смерті. У разі загибелі захисника чи захисниці репродуктивні клітини коштом держави зберігаються протягом 3 років. Після закінчення цього терміну подальше зберігання може бути продовжене коштом іншої особи, яка вказана в заповіті.

Законопроєкт № 10450 потрібен для встановлення основних аспектів розпорядження клітинами та врегулювання питань батьківства. Для цього вносимо відповідні зміни у статтю 281 Цивільного кодексу.

Нагадаю, що у листопаді минулого року Парламент ухвалив закон № 3496-IX, який дозволяє нашим героям, що на фронті втратили репродуктивну функцію, зберігати коштом держави біоматеріал у кріобанках та народжувати дітей. Але автори закону завчасно домовилися, що питання народження дитини після загибелі захисника регулюватиметься окремими законопроєктами», — повідомив народний обранець.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/radutskyy