Перед початком роботи з пацієнтом потрібно впевнитися, хто перед вами. Для цього треба провести ідентифікацію — впевнитися, що в документі, що посвідчує особу, людина, яка перед вами. Документи, які посвідчують особу, передбачені в пункті 1 статті 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр».
Візьміть до уваги! Якщо пацієнт показує документи з «Дії», то без сканування QR-коду перевірка не є дійсною.
Наступним кроком після ідентифікації є пошук пацієнта в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) за відомостями з документів, які він надав. Важливо зауважити, що пошук треба виконувати саме в центральній базі даних (ЦБД) ЕСОЗ, а не локально в медичній інформаційній системі, якою користується ваш медичний заклад. У медичній інформаційній системі медичного закладу відображаються дані лише тих пацієнтів, які зверталися за послугами, у той час як у ЦБД ЕСОЗ зберігаються дані усіх зареєстрованих пацієнтів (наприклад пацієнт міг звертатися до іншого закладу з іншої медичної інформаційної системи та оновити дані пацієнта в Реєстрі пацієнтів, тому локальна інформація у вашій медичній інформаційній системі може бути неактуальною).
Найпоширеніші документи, за якими можна ідентифікувати пацієнта:
- паспорт (книжечка, біометричний чи закордонний);
- посвідчення водія;
- посвідка на постійне чи тимчасове проживання;
- посвідчення біженця;
- тимчасове посвідчення громадянина України.
Хто може шукати пацієнта в ЕСОЗ?
Виконати пошук пацієнта в ЕСОЗ може лише зареєстрований та авторизований користувач:
- лікар первинної медичної допомоги;
- лікар спеціалізованої медичної допомоги;
- середні медичні працівники;
- працівник «реєстратури».
Лікарі первинної та вторинної ланки мають рівноправний доступ до Реєстру пацієнтів, тому як одні, так і інші можуть безпосередньо проводити процедуру пошуку, реєстрації та оновлення персональних даних пацієнта.
Лікарі за потреби можуть делегувати завдання з пошуку пацієнта в ЕСОЗ медичним сестрам чи братам. Таким чином середні медичні працівники допомагають лікарю в організації процесу прийому пацієнта.
За якими даними можна знайти пацієнта?
Обов’язковими даними для пошуку пацієнта в ЕСОЗ є:
- прізвище;
- ім’я;
- дата народження.
Це мінімальний перелік даних, який необхідний для пошуку пацієнта в ЦБД ЕСОЗ. Якщо ви виконуєте пошук лише за одним із параметрів без вимоги заповнення трьох обов’язкових полів, це означає, що пошук здійснюється локально в медичній інформаційній системі, а не в ЦБД ЕСОЗ.
Додаткові необовʼязкові поля, за якими можна здійснювати/уточнювати пошук:
- по батькові;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
- реквізит свідоцтва про народження (для дітей);
- номер телефону.
Саме ці дані допоможуть звузити пошук пацієнтів серед тих, які можуть мати однакову дату народження та/або схожі ім’я, прізвище.
ВАЖЛИВО! Якщо за результатами пошуку навіть за додатковими параметрами немає жодного запису, значить, такого пацієнта немає в ЦБД ЕСОЗ і можна перейти до його реєстрації.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами ehealth.gov.ua