Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу «Про затвердження Стандарту медичної допомоги «Діагностика та лікування гострої променевої хвороби» (далі — проєкт акта).
Про документ
Проєкт акта розроблено з метою удосконалення надання медичної допомоги в Україні.
Знання наслідків дії на людський організм іонізуючого випромінювання допоможуть вчасно і швидко виявити осіб з ймовірним променевим ураженням; максимально об’єктивно оцінити стан здоров’я постраждалих, діагностичне та прогностичне значення тих чи інших показників, симптомів і синдромів розвитку радіаційно-індукованої патології; ефективно проводити діагностику та лікування порушень фізіологічних та гомеостатичних систем організму, забезпечити збереження життя, працездатності та боєздатності постраждалих.
Залежно від дози і характеру випромінювання та низки інших умов опромінення (короткочасне чи тривале, рівномірне чи нерівномірне, одноразове чи повторне, зовнішнє, внутрішнє чи комбіноване тощо), клінічний перебіг радіаційних уражень, методи їх діагностики, профілактики і терапії характеризуються певними особливостями. Найвищі рівні ураження радіоактивними ізотопами спостерігаються в перші години та дні після вибуху і швидко знижуються.
СТАНДАРТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГОСТРОЇ ПРОМЕНЕВОЇ ХВОРОБИ
Куди надавати пропозиції
Зауваження та пропозиції приймаються протягом 15 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді:
01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, 01601, e-mail: [email protected], [email protected].
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua