Доступ до знеболення: Уряд оптимізував умови обігу наркотичних лікарських засобів

22 січня 2024 о 14:53
1277

19 січня 2024 р. Уряд ухвалив рішення, яким збільшив обсяги дозволених до зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у медичних закладах та аптеках. Про це повідомляють у МОЗ України. Так, кількість наркотичних речовин, дозволених до зберігання в аптеках, збільшено з 3-місячної до 6-місячної потреби. А у лікувально-профілактичних закладах обсяги збільшено з місячної до 3-місячної потреби закладу в препаратах.

Також збільшено дозволений до видачі обсяг наркотичних лікарських засобів хворим під час надання паліативної та хоспісної допомоги, з 15- до 30-денної потреби.

Це рішення забезпечить розширення доступу до знеболення у паліативних пацієнтів, що, своєю чергою, сприятиме ефективному купіруванню больового синдрому.

Також рішення дозволить створити буфер запасів препаратів замісної підтримувальної терапії в регіонах, що підвищить якість послуг з проведення замісної терапії і значно скоротить витрати на логістику препаратів.

Окрім того, врегульовано положення щодо впровадження електронного рецепта та контролю за відпуском рецептурних лікарських засобів.

Рішенням врегульовано також можливість видачі рідких форм препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів із застосуванням зареєстрованих в Україні автоматизованих або ручних дозуючих пристроїв.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua