МОЗ планує запровадити реалізацію пілотного проєкту щодо зубопротезування військових

22 січня 2024 о 10:53
1184

Міністерством охорони здоров’я України на громадське обговорення пропонується проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації пілотного проєкту щодо зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Мета

Проєкт постанови розроблений з метою затвердження Порядку використання коштів для вперше визначеної законом про Державний бюджет України на 2024 р. бюджетної програми «Пілотний проєкт щодо зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» та створення механізму реалізації гарантованих законом соціальних прав на безоплатне зубопротезування для окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

З огляду на обмеженість фінансового ресурсу та водночас у зв’язку з травматизацією на війні і нагальною необхідністю надання відновлювальної стоматологічної допомоги, гостро стоїть питання забезпечення зубопротезування першочергово для військових, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Тому передусім цю програму пропонується поширити на наступних осіб:

  • учасників бойових дій, визначених у пунктах 19–25 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни, визначених у пунктах 11–16 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • військовослужбовців, визначених підпунктом 1 пункту 1 статті 3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а також іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу в Збройних силах України.

Проєкт постанови КМУ

Пояснювальна записка

Порядок

Порівняльна таблиця

Зміни

Довідка ЄС

Куди надавати пропозиції

Пропозиції та зауваження до проєкту постанови просимо надсилати протягом 30 днів з дати публікації на адресу МОЗ України в письмовому або електронному вигляді за адресою: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, тел.: (044) 253-00-56, e-mail: o.о[email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua