Уряд Японії фінансує закупівлю медичного обладнання

12 січня 2024 о 09:25
481

За фінансової підтримки уряду Японії протягом січня 2024 р. 25 лікарень у різних регіонах України, зокрема в Миколаївській, Київській, Сумській, Дніпропетровській, Кіровоградській та Черкаській областях, отримають нове медичне обладнання. Про це повідомляють у МОЗ України. Серед обладнання є портативні апарати для ультразвукової діагностики, дефібрилятори, шприцеві насоси, монітори пацієнтів, генератори та інше. Загальна вартість закупленого обладнання становить 14 млн грн.

Процес закупівлі та логістики здійснюється пацієнтською організацією Благодійного об’єднання «100% Життя» в рамках меморандуму, укладеного з японською стороною.

«Агресивні дії росії призвели до серйозних руйнувань медичної інфраструктури. Заклади охорони здоров’я потребують допомоги для відновлення, щоб надавати якісну медичну допомогу нашим громадянам. У рамках партнерства з японською стороною є можливість гнучко реагувати на нові потреби, які виникають в умовах воєнного часу. Так, наприклад, у 2023 р. ми поставили ліки для 5 лікарень півдня України, які знаходяться в зоні ураження внаслідок підриву росією дамби Каховського водосховища. Наразі, збираючи потребу медичних закладів в обладнанні, ми отримали запит здебільшого саме на портативне високофункціональне обладнання. Україна, перебуваючи в умовах війни, отримує надзвичайну підтримку від японського народу в різних сферах, за що ми їм дуже вдячні», — зазначили у благодійній організації.

Вже протягом півтора року завдяки підтримці японської організації «Peace Winds Japan» (PW) українські лікарні отримують поставки ліків. З початку повномасштабного конфлікту 57 медичних закладів у найбільш постраждалих регіонах отримали медичні препарати на суму близько 1,5 млн дол. США. Цей проєкт, який отримав підтримку Міністерства закордонних справ Японії, є наступним кроком у співробітництві та підтвердженням безумовної солідарності з українськими пацієнтами.

За планом, обладнання повністю передадуть лікарням протягом січня 2024 р. Цей крок сприятиме зміцненню медичної інфраструктури та забезпеченню необхідною медичною допомогою тих, хто її потребує.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua