COVID-19: в Україні виявили 3 випадки нового субваріанта коронавірусу «Pirola»

28 грудня 2023 о 14:31
891

За тиждень з 18 до 24 грудня в країні зареєстровано 152 073 випадки захворювання, із них 85 023 — серед дітей віком до 17 років. До лікарень госпіталізовано 4684 українців, 2303 з яких — діти віком до 17 років.

Зареєстровано 8709 нових випадків COVID-19. У двох областях — Вінницькій та Кіровоградській — виявили три випадки нового субваріанта коронавірусу «Pirola». 1870 пацієнтів потребували спеціальної медичної допомоги в лікарні. Зокрема, 6 дітей — у відділенні реанімації та інтенсивної терапії.

«Три випадки субваріанта коронавірусу «Pirola» виявили минулого тижня: 2 у Вінницькій обл. та 1 — у Кропивницькому. Захворілі — жінки віком старше 50 років. Зараз територією України циркулює 17 штамів вірусу SARS-CoV-2 — це різні субваріанти штаму «Омікрон», і за ними ведеться епідеміологічне спостереження як на рівні України, так і в усьому світі. У кожного субваріанта є певні особливості, але за клінічними симптомами це або середній, або легкий перебіг захворювання. Пункти щеплення в країні забезпечені безоплатною вакциною проти COVID-19, тому людям, які пропустили щеплення, або особам з групи ризику тяжкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення», — зазначив заступник міністра — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Симптоми субваріанта «Pirola» такі ж, як і за інших варіантів COVID-19: нежить, підвищена температура тіла, кашель, головний біль, втома, втрата нюху або смаку, можливе подразнення очей та висип. Перший лабораторно підтверджений випадок нового субваріанта коронавірусу варіанта «Омікрон» під назвою «Pirola» виявили на Рівненщині в листопаді. Тоді захворів 20-річний чоловік.

Циркуляція вірусів грипу

У 10 регіонах України циркулюють віруси грипу А та В. Від ускладнень хвороби в Івано-Франківській обл. померли 2 людей. В обох випадках пацієнти не були вакциновані проти грипу та COVID-19. Перші 2 випадки смерті в області від ускладнень грипу зареєстрували 2 тиж тому.

Нагадаємо, у разі ускладнення епідситуації у громаді чи на рівні області в лікувальних, освітніх установах, закладах торгівлі, громадського харчування, підприємствах, транспорті обласні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій можуть локально впроваджувати обмежувальні заходи для зниження ризику поширення епідемії. Протиепідемічні заходи можуть включати запровадження маскового режиму, соціальної дистанції, скасування масових заходів до нормалізації ситуації тощо.

Рівень захворюваності для оголошення перевищення епідпорогу — різний для кожної області. Він вираховується залежно від кількості населення та інтенсивності поширення респіраторно-вірусних інфекцій. В областях, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу, можуть застосовуватися локальні карантини, тобто посилені протиепідемічні заходи.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua