Протягом тижня зафіксовано 60 летальних випадків від COVID-19, 2 людини померли від грипу

22 грудня 2023 о 17:30
914

Протягом останнього тижня в Україні зафіксовано 156 166 випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), грипу та COVID-19, з них 86 561 — у дітей віком до 17 років. Загалом 4841 особа, з них 2264 дитини, потрапили на лікування до медичних закладів.

Щодо COVID-19, зафіксовано 10 419 випадків, із них 60 летальних, в осіб віком старше 30 років. 2 випадки смерті від ускладнень грипу зафіксовано в осіб, які не були вакциновані ні від грипу, ні від COVID-19.

Загалом за період з 2 жовтня до 17 грудня в Україні зареєстровано 1,5 млн випадків захворювання ГРВІ, грип та COVID-19. Наразі панує переважання захворюваності на COVID-19, але фахівці прогнозують збільшення випадків грипу з початком січня.

Коментар Ігоря Кузіна

«До кінця року ми спостерігатимемо зростання захворюваності на COVID-19 з поступовою стабілізацією, і починаючи з січня зростатиме захворюваність на грип. Така ситуація під час епідсезону в Україні відзначається третій рік поспіль, коли два респіраторних патогени циркулюють разом. Кожен з нас має подбати про свій імунітет, враховуючи можливості, які забезпечує система охорони здоров’я. Пройти обстеження у лікаря в разі ГРВІ, не вдаватися до самолікування антибіотиками, знайти час і зробити щеплення, щоб посилити імунітет. Вакцинуватися проти грипу можна протягом усього епідемічного сезону, як і проти COVID-19», — зазначив заступник міністра — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Протягом епідемічного сезону вакцинації проти грипу в Україні проведено 118 846 щеплень. Зокрема, доступні в аптеках вакцини виробництва Кореї та Франції, які успішно пройшли державний контроль якості.

Профілактичні заходи

Щодо щеплень проти COVID-19, загалом було здійснено 35,7 млн процедур. Першу дозу отримали 16,36 млн осіб, другу — 15,55 млн осіб, а перший бустер вже отримали 3,32 млн українців. Важливо зазначити, що щеплення проти COVID-19 надаються безоплатно для населення.

Громадяни можуть отримати вакцину в пунктах щеплення або у свого сімейного лікаря в амбулаторії. Використовуються вакцини від виробників Janssen (Johnson & Johnson) та Comirnaty (Pfizer). Крім того, є вакцина проти COVID-19 для дітей віком з 5 років (виробник Pfizer — вакцина Comirnaty для дітей). На рівні країни доступно 2,5 млн доз вакцин.

Нагадаємо, у разі ускладнення епідемічної ситуації в конкретній громаді обласні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) можуть локально вживати заходів, спрямованих на зниження ризику та подальшого поширення епідемії. Ці протиепідемічні заходи можуть включати:

  1. Масковий режим:
    • запровадження обов’язкового носіння масок для мешканців та працівників усіх закладів та установ.
  2. Соціальне дистанціювання:
    • встановлення вимог до збереження безпечної відстані між особами в громадських місцях та на робочих місцях.
  3. Особиста гігієна:
    • акцент на дотриманні особистої гігієни, включаючи регулярне миття рук та використання засобів дезінфекції.
  4. Температурний режим:
    • здійснення контролю за температурою осіб, що входять до громадських та робочих приміщень.
  5. Скасування масових заходів:
    • введення обмежень на проведення масових заходів, таких як заходи громадського харчування, концерти, виставки та інші події, доки ситуація не нормалізується.

Ці заходи спрямовані на зменшення контактів та обмеження можливостей передачі інфекції. Вони визначаються врахуванням конкретної ситуації та масштабів епідемії в цій локації і можуть бути впроваджені тимчасово до вирішення проблеми та повноцінного відновлення нормального режиму.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua