Як повідомили в Національній службі здоров’я України (НСЗУ), підписуючи договір із НСЗУ, надавачі медичних послуг беруть на себе зобов’язання дотримуватися всіх його умов. Договір про медичне обслуговування населення укладається на користь пацієнтів.
Обов’язки
Заклади охорони здоров’я зобов’язані забезпечити наявність та застосування обладнання, всіх медичних виробів, витратних матеріалів і лікарських засобів, необхідних для надання послуг, згідно з умовами договору.
Також медичний заклад зобов’язаний поінформувати пацієнта про те, які саме послуги та ліки він може отримати. Відповідну інформацію заклад повинен розміщувати в електронній системі охорони здоров’я, в кожному місці надання медпослуг та на своєму вебсайті (у разі наявності).
НСЗУ оплачує надані медичні послуги згідно з тарифами, визначеними в Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення.
Що заборонено
Закладам охорони здоров’я забороняється вимагати від пацієнтів винагороду в будь-якій формі за послуги чи ліки, надані за Програмою медичних гарантій. Такі дії є підставою для притягнення до відповідальності згідно із Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».
Якщо права пацієнта на отримання безоплатних медичних послуг порушено — медзаклад зобов’язаний відшкодувати збитки.
Тож НСЗУ вкотре наголошує, що надавач медичних послуг має неухильно, своєчасно та в повному обсязі виконувати свої зобов’язання відповідно до умов договору. У разі виявлення порушень НСЗУ має право зупинити оплату послуг та передати інформацію про порушення до правоохоронних органів.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr