18 грудня 2023 р. під головуванням міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка відбулося третє засідання офісу координації розвитку електронної системи охорони здоров’я. Створений для ефективної взаємодії партнерів та управління розвитком електронної системи охорони здоров’я, цей офіс сприяє координації заходів у галузі.
Засідання організоване за сприяння проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка реформи охорони здоров’я» у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України.
На цьому етапі основною темою зустрічі стали підсумки 2023 р. та планування подальших заходів на наступний рік. Це сприятиме вдосконаленню електронної системи охорони здоров’я та забезпечить продовження розвитку цієї важливої галузі в медичній сфері.
Коментар Віктора Ляшка
«Цифровізація давно стала синонімом комфорту: спрощені процедури та зручні сервіси. Диджиталізація сфери охорони здоров’я спрощує життя і для медиків, і для пацієнтів, і для державних інституцій. 2023 р. був складним. І 2024 р. буде нелегким. Побажань до цифровізації процесів багато. Наше Міністерство зацікавлено в розвитку цього напряму. Офіс координації розвитку електронної охорони здоров’я потрібен, щоб чітко зрозуміти можливості та рухатися на шляху реалізації пріоритетів», — зазначив В. Ляшко.
Протягом 2023 р. в Україні успішно реалізовано низку інноваційних цифрових проєктів у сфері електронної системи охорони здоров’я. До досягнень цього року входять:
- Електронні рецепти: завдяки новим сервісам можна придбати рецептурні ліки за електронним рецептом від лікаря.
- Програма реімбурсації: пацієнти можуть отримувати імуносупресивні, знеболювальні ліки та тест-смужки для глюкометрів за електронним рецептом у межах програми реімбурсації.
- COVID-сертифікати: можливість формування COVID-сертифікатів для пацієнтів, які отримали щеплення за кордоном.
- Електронний облік реабілітаційних втручань: введено функціонал для обліку реабілітації з понад мільйоном записів для 125 тис. пацієнтів.
- Електронна система управління запасами ліків та медичних виробів «e-Stock»: запущено пілотний проєкт, який планується впроваджувати протягом наступних 5 років.
- Розширення функціоналу системи «MedData»: додано нові модулі, такі як «Гуманітарна допомога», «Вакцинація» та «Облік».
- UNITED24: зібрано понад 1,5 млрд грн для потреб охорони здоров’я за допомогою цифрових інструментів, придбано обладнання, відновлено медичні заклади.
- Електронна система епідеміологічного нагляду (ЕСЕН): запроваджено та розширено функціонал для ведення епідеміологічного моніторингу.
- Цифровізація військово-лікарських комісій: розпочата робота над цифровими змінами у військово-лікарських комісіях.
- Розвиток телемедицини: схвалено стратегію розвитку телемедицини та внесено законодавчі зміни для інтеграції телемедичних рішень у систему охорони здоров’я.
- Модернізація державних реєстрів: процес модернізації та впровадження нових систем і реєстрів у сфері охорони здоров’я на базі «Дія.Engine».
На наступний рік заплановано розпочати ще 142 цифрових проєкти для подальшого розвитку електронної системи охорони здоров’я в Україні.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua