Нутритивна підтримка при онкозахворюваннях у дорослих: розроблено медичний стандарт

20 грудня 2023 о 13:20
715

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу відомства «Про затвердження Стандарту медичної допомоги «Нутритивна підтримка при онкологічних захворюваннях у дорослих» (далі — проєкт акта).

Обґрунтування

Харчування має вирішальне значення в комбінованій протипухлинній терапії. Переконливі докази вказують на те, що проблеми харчування слід враховувати в межах алгоритму лікування та діагностики ще з моменту виявлення раку та контролювати паралельно із провадженням протипухлинної терапії. Проте у світі та в нашій країні мальнутриція, пов’язана із онкологічним захворюванням, досі достатньою мірою не виявляється, недооцінюється та неоптимально лікується в комплексному веденні пацієнтів.

Мальнутриція є спільною ознакою у хворих на рак і розвивається внаслідок як самої пухлини, так і медикаментозної та хірургічної протипухлинної терапії. Недостатність харчування негативно впливає на якість життя та переносимість лікування. Підраховано, що до 10–20% пацієнтів онкологічного профілю помирають через наслідки мальнутриції, а не через саму пухлину.

Проєкт акта розроблено з метою удосконалення надання медичної допомоги в Україні.

Проєкт наказу МОЗ

СТАНДАРТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ «НУТРИТИВНА ПІДТРИМКА ПРИ ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ У ДОРОСЛИХ»

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 15 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді за адресою:

м. Київ, вул. Грушевського, 7, 01601; e-mail: [email protected], [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua