На Херсонщині встановлено модульну станцію екстреної медичної допомоги

19 грудня 2023 о 11:15
605

З метою забезпечення безперервності надання медичних послуг екстреної медичної допомоги та скорочення часу реагування Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) спільно з Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України впроваджує модульні станції екстреної медичної допомоги в областях, де стаціонарні станції екстреної медичної допомоги пошкоджені або відсутні.

Нещодавно в Херсонській обл. була встановлена модульна станція, яка виступатиме опорним пунктом екстреної медичної допомоги, замінюючи пошкоджені установи та забезпечуючи безперервність медичного обслуговування в регіоні.

Під час місії до Херсонської обл. 18 грудня 2023 р. перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров разом із представником ВООЗ в Україні Ярно Хабіхтом та менеджером із надзвичайних ситуацій ВООЗ в Україні Емануеле Бруні відвідали відкриту станцію.

Коментар Сергія Дуброва

«80% закладів охорони здоров’я в області були зруйновані після початку повномасштабного вторгнення. Нещодавня атака на Берислав Херсонської обл. призвела до значних пошкоджень інфраструктури та евакуації медичного персоналу. Внаслідок цього виникла потреба в терміновому розгортанні модульних станцій екстреної медичної допомоги. Встановлення ВООЗ цієї станції є надзвичайно важливим для відновлення медичної допомоги та забезпечення послуг із охорони здоров’я», — зазначив С. Дубров.

Представники ВООЗ повідомили, що ініціатива щодо розгортання тимчасової модульної станції екстреної медичної допомоги була впроваджена у відповідь на пошкодження лікарні, зокрема, відділення екстреної медичної допомоги в Бериславі, внаслідок авіаудару. Ця ініціатива вписується в ширший проєкт ВООЗ, спрямований на розгортання модульних пунктів для забезпечення та підтримки безперервності надання допомоги в прифронтових громадах, які постраждали внаслідок атак на систему охорони здоров’я.

Наразі в Бериславському районі функціонують дві з трьох станцій екстреної медичної допомоги, які надають екстрену медичну допомогу в 11 громадах та 115 селах.

Нагадаємо, нещодавно МОЗ України та ВООЗ підписали угоду про співпрацю на 2024–2025 роки.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua