Як повідомляло наше видання , 16–17 січня 2012 р. в Україні перебуває з офіційним візитом виконавчий директор Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (далі — Фонд) Мішель Казачкін.
Допомога Фонду досить суттєва для держави. Однак на сьогодні кошти, які є благодійною допомогою для України, обкладаються податками . Витрачається тривалий час і для проведення процедур із визнання товарів, куплених за гранти, гуманітарною допомогою, існують також ряд інших проблемних питань, які ускладнюють надання допомоги для боротьби з небезпечними хворобами в Україні.
Візит керівника Фонду став поштовхом для вирішення цих питань. Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону «Про здійснення програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні», який визначає порядок здійснення програм Фонду в Україні . Документом передбачено низку пільг грантам, які надходять від цієї організації для боротьби з небезпечними хворобами.
Крім того, під час зустрічі Мішеля Казачкіна з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим було відзначено, що усі хворі, які потребують антиретровірусної терапії, отримуватимуть її у 2013 р. безкоштовно.
Також Глава Уряду заявив, що Україна продовжить реалізовувати програми з використання замісної терапії для пацієнтів з ВІЛ/СНІДом.
За словами Мішеля Казачкіна, є намір охопити програмою замісної терапії 20 тис. пацієнтів: «І якщо ця цифра збільшиться, то, можливо, доведеться переглянути існуючі законодавчі нормативи». При цьому виконавчий директор Фонду відзначив успішне впровадження Україною програм замісної терапії: в регіоні Східної Європи Україна займає лідируючі позиції з цього питання.
Крім того, Фонд підтримує структурні зміни в Україні щодо профілактики та боротьби з туберкульозом.
Серед проблем, які ще потребують вирішення, голова Фонду відзначив необхідність поліпшення лікування хворих у пенітенціарних закладах.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.kmu.gov.ua