У 2024 р. зміниться процес проходження профілактичних медичних оглядів

11 грудня 2023 о 16:15
7445

З 1 жовтня 2024 р. набудуть чинності оновлені вимоги до організації й проведення профілактичних медичних оглядів працівників деяких професій, затверджені наказом МОЗ України від 8 листопада 2023 р. № 1925.

Подробиці

Насамперед зміни торкнуться переліків виробництв, професій та організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені невакциновані особи або особи з визначеними інфекційними хворобами.

Змінено також перелік інфекційних хвороб, носійство або захворювання на які є підставою для недопуску до виконання професійних обов’язків. Так, перелік було розширено інфекційними хворобами, що можуть викликати надзвичайні ситуації в системі громадського здоров’я, а натомість виключені такі, що не передаються від людини до людини.

Найбільших змін зазнав перелік необхідних обстежень для проведення обов’язкових медичних оглядів. Перелік доповнено обов’язковими лабораторними (загальний аналіз крові і сечі, глюкоза крові), інструментальними (вимірювання артеріального тиску та електрокардіограма) і фізикальними обстеженнями. Враховуючи, що деякі сфери діяльності працівників, які проходять медичний огляд, пов’язані з щоденним безпосереднім контактом з людьми, до необхідних лікарів-спеціалістів додано лікаря-психіатра.

Флюорографія або рентгенологічне обстеження органів грудної клітки проводитиметься виключно за наявності факторів ризику наявності у працівника туберкульозної інфекції — після проходження анкетування.

Бактеріологічні дослідження (так звані кишкова група і мазок на стафілокок) стануть обов’язковими лише для працівників, які безпосередньо пов’язані з виготовленням та реалізацією продуктів харчування.

Вакцинація — найліпший засіб специфічної профілактики інфекційних хвороб. Вже з жовтня 2024 р., якщо працівник ризикує інфікуватися при виконанні професійних обов’язків та/або може інфікувати інших, і проти зазначених інфекційних хвороб є специфічна профілактика, такий працівник не допускатиметься до роботи, не маючи відповідного захисту.

Принагідно нагадуємо, що дбати про своє здоров’я необхідно не лише шляхом проходження медичного огляду. Дотримуйтеся правил здорового способу життя: правильно харчуйтеся, будьте фізично активними, стежте за режимом  сну, вакцинуйтеся, виконуйте правила загальної гігієни та безпечного сексу.

Ознайомитися з наказом МОЗ України від 8 листопада 2023 р. № 1925 та змінами можна за посиланнями:

https://ips.ligazakon.net/document/re41068?an=55

https://ips.ligazakon.net/document/re41069?an=4

https://ips.ligazakon.net/document/view/re41071?an=4&ed=2023_11_08

https://ips.ligazakon.net/document/view/re41072?an=1&ed=2023_11_08

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua