На систему трансплантації виділено додаткові кошти

11 грудня 2023 о 15:15
603

Незважаючи на воєнний стан, розвиток медичної галузі залишається активним, і фінансова стабільність стає одним із пріоритетів для держави. Після того як результати пілотного проєкту Міністерства охорони здоров’я з трансплантації перевищили очікування та планові показники, що були враховані при формуванні бюджету на 2023 р., Уряд ухвалив рішення надати додаткову підтримку системі.

Щоб оплатити всі трансплантації, проведені цьогоріч та врятувати якомога більшу кількість реципієнтів, які потребують пересадки, надлишок коштів з програми «Лікування громадян за кордоном» перерозподілено на функціонування системи трансплантації.  Слід наголосити, що таке рішення не спричинить негативного впливу на пацієнтів, які потребують медичної допомоги за межами України. Програма продовжить працювати в сталому режимі зі збереженням темпів та ефективності. Адже на функціонування трансплантаційної сфери перерозподілять виключно ті кошти, які вдалося зекономити.

Коментар Віктора Ляшка

«Трансплантація — галузь, якою можемо пишатися. Навіть в умовах повномасштабної війни її розвиток лише набирає обертів. Усі операції є безоплатними для пацієнтів, вони фінансуються державою: від 1,5 млн грн за пересадку нирки до 2 млн грн — за пересадку серця, — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. — Дякую Уряду за сьогоднішнє рішення: галузь отримує додаткові 212 млн грн для розвитку. Отже, ще більше українців отримають шанс на повноцінне життя».

Водночас завдяки додатковій фінансовій допомозі від держави галузь трансплантації анатомічних матеріалів зможе зберегти темпи зростання та наблизиться до покриття потреби в наданні відповідних послуг.

Наразі, за даними Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, на життєдайну операцію очікують 2794 реципієнти. За 12 міс 2023 р. проведено 507 трансплантацій. Для порівняння, у 2022 р. здійснено 384 пересадки анатомічних матеріалів.

Текст постанови про перерозподіл коштів – за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua