ЦГЗ повідомив про апробацію інноваційної замісної терапії

6 грудня 2023 о 17:48
1145

Фахівці Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) представили проміжні результати дослідження щодо ефективності терапії інноваційним препаратом Бувідал/Buvidal (бупренорфін) в Україні. Він схвалений Європейським агентством з лікарських засобів (European Medicines Agency — ЕМА). Компанія «Camurus AB» отримала дозвіл на маркетинг цього препарату в ЄС у 2018 р. Він також застосовується у Сполученому Королівстві та Австралії. Лікування передбачає здійснення однієї ін’єкції на місяць замість щоденного прийому таблетованих препаратів. Це дозволяє уникнути потреби в щоденних відвідуваннях медичних закладів під час терапії.

Головна фахівчиня з наукових досліджень ЦГЗ Софія Огороднік під час робочої зустрічі 1 грудня презентувала результати опитування, згідно з яким більшість пацієнтів високо оцінили ефективність лікування. Вони відзначили покращання сну, зниження рівня тривоги та депресії, поліпшення відносин з родичами, а також покращення ситуації на роботі через появу більшої кількості вільного часу.

На сьогодні до лікування із застосуванням пролонгованого бупренорфіну залучено 215 пацієнтів у 10 регіонах України. Третина пацієнтів вже завершили цю терапію і перейшли на таблетовану форму, а деякі змогли повністю припинити застосування замісної терапії. Чимало пацієнтів також виявили бажання припинити лікування інноваційним засобом через звичку щоденного прийому таблеток та появу синдрому відміни перед наступною ін’єкцією. Незважаючи на те що показники вибуття з лікування здаються досить високими, вони все ж корелюють з наданими виробником даними.

Дослідження також показали, що пацієнти продовжують вживати алкоголь під час терапії, що може впливати на самопочуття. Це відображається в результатах іншого дослідження «Вживання алкоголю та зловживання ним особами, які вживають опіоїди, та пацієнтами, які отримують замісну підтримувальну терапію».

Загалом результати дослідження свідчать, що досліджуваний лікарський засіб є ефективним для замісної терапії, покращує медичні та соціальні характеристики пацієнтів. Набір учасників у програму дослідження триває. Це стало можливим завдяки гуманітарній допомозі від компанії-виробника «Camurus» та за технічної підтримки, яку надає міжнародна організація PATH.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами www.phc.org.ua; www.ema.europa.eu