В області доставлено понад 56 тис. доз вакцини проти COVID-19

5 грудня 2023 о 12:22
575

У країну було безкоштовно доставлено 56 160 доз вакцини «Comirnaty» (виробник Pfizer) для вакцинації проти COVID-19. Їх введення рекомендовано дорослим і дітям. Спеціалісти обласних центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) забезпечують правильне зберігання та транспортування вакцини до медичних закладів відповідно до вимог «холодового ланцюга». Усі українці можуть щепитися вакциною безкоштовно. Можна записатися на вакцинацію через сімейного лікаря.

Також почалася доставка в регіони «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19. Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «омікрон» коронавірусу SARS-CoV-2.

Україна використовує такі вакцини проти COVID-19, як «Janssen» від Johnson&Johnson, «Comirnaty» від Pfizer і «CoronaVac» від Sinovac Biotech, які надаються безкоштовно. «Comirnaty» від Pfizer — ще одна вакцина, що показана дітям віком 5–12 років.

Наразі в країні 16 422 034 українці отримали одну дозу вакцини проти COVID-19, а 15 540 771 — дві дози. Щоб оновити імунітет проти коронавірусної інфекції, бустерне щеплення отримали лише 3 267 536 осіб. Нагадаємо, що для бустерів і первинної вакцинації рекомендується загалом 3 щеплення.

Крім того, через 6 міс після першого бустера рекомендується додаткова доза для груп, які мають високий ризик розвитку тяжкого перебігу COVID-19. Лікар визначає, чи потрібне додаткове бустерне щеплення відповідно до стану пацієнта та епідеміологічної ситуації.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua