Нові технічні вимоги до МІС: що зміниться для медиків

29 листопада 2023 о 14:50
3373

Наказом Національної служби здоровʼя України від 23.11.2023 р. № 661 затверджена нова (28) редакція технічних вимог до медичних інформаційних систем (МІС) для їх підключення до центральної бази даних (ЦБД) електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Технічні вимоги — динамічний документ, який регулярно оновлюється відповідно до того, як розвивається ЕСОЗ. Ці зміни впроваджуються з реалізацією нових функціональних можливостей ЕСОЗ як вдосконалення існуючих процесів, а також на запит користувачів системи.

Усі зміни, які розробляються командою впровадження ЕСОЗ, завчасно відображаються в технічних вимогах до МІС.

Сьогодні ми розповімо детальніше, що змінюється для медичних працівників з новою редакцією технічних вимог.

  • Доступ до перегляду електронних медичних записів, що були створені для неідентифікованого/ідентифікованого пацієнта та які були обʼєднані з основним записом про пацієнта (дедублікація)

Раніше: при обʼєднанні записів пацієнта в ЕСОЗ запис, який було приєднано, автоматично деактивувався. Це призводило до того, що за потреби переглянути медичні записи, створені на приєднану неідентифіковану/ідентифіковану особу, було ускладнено.

Так, зокрема, лікарі-педіатри не могли побачити дані про щеплення, які були зроблені дитині в пологовому, чи дані про результати неонатального скринінгу, або ж інші лікарі, які мали потребу ознайомитися з повною історією захворювання пацієнта, не могли переглянути електронні медичні записи, створені у приєднаній картці.

Незабаром: лікар, який має активну декларацію з пацієнтом та/або лікар (первинної (ПМД)/спеціалізованої медичної допомоги (СМД)), який отримав дозвіл на перегляд даних пацієнта, зможе ознайомитися зі вмістом медичних записів, які були створені на неідентифіковану/ідентифіковану особу, приєднану до основного запису про пацієнта.

У разі якщо записи містять чутливі дані, лікар має отримати окремий доступ до них згідно з поточним процесом.

  • Запобігання помилковому погашенню електронного направлення за наявності доступних невикористаних послуг

Також до вимог додається зміна, яка передбачає, що у разі, якщо кількість доступних медичних послуг за електронним направленням не вичерпано, МІС має повідомити про це користувача та надати можливість припинити процес погашення.

  • Зміни в обліку наданих послуг на амбулаторному рівні спеціалізованої медичної допомоги

Відтепер у розділі «Взаємодії» можна буде зазначити тільки послуги, що належать до категорії «Консультація», інші категорії послуг мають бути обліковані як «Діагностичні звіти» або «Процедури» в складі пакета «Взаємодії» або окремо.

Звертаємо увагу, що усі зазначені зміни стануть доступними користувачам після успішного проходження МІС тестування на відповідність новим технічним вимогам.

Відстежувати статус тестування вашої МІС за новими змінами можна на сайті системи в розділах:

МІС на рівні ПМД;

МІС на рівні СМД.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис»