Для чого НСЗУ вимагає наявність камертону на «первинці»

27 листопада 2023 о 12:34
4101

Порушення функціонування органа слуху на сьогодні є поширеною проблемою в медичній практиці. Створення алгоритму діагностики порушень слуху для первинної ланки дозволяє покращити якість діагностики, оптимізувати маршрут пацієнта, що призведе до підвищення якості життя, тому що орган слуху має одне з вирішальних значень для загального розвитку і повноцінного життя людини. 

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15 грудня 2022 р. № 2272 «Про затвердження Стандартів медичної допомоги «Раптова і гостра сенсоневральна приглухуватість» (далі — Стандарти) врегульовано надання медичної допомоги пацієнтам з раптовою і гострою сенсоневральною приглухуватістю.

Цей Стандарт надання допомоги передбачає мультидисциплінарний підхід за участю лікарів загальної практики — сімейних лікарів, лікарів-отоларингологів, лікарів-неврологів та інших фахівців за показаннями.

Що має робити лікар «первинки»

При підозрі на порушення слуху у пацієнта лікар загальної практики — сімейний лікар має зібрати скарги і анамнез у пацієнта, провести отоскопію для виключення патології вушної раковини та зовнішнього слухового проходу, провести дослідження слуху мовою, виконати низку досліджень із застосуванням камертонів — для визначення локалізації ураження звукового аналізатора, та в разі виявлення порушень видати електронне направлення до лікаря-отоларинголога. Виконання цих вимог зазначено у специфікаціях за пакетом «Первинна медична допомога».

При камертональному дослідженні слуху визначають, зокрема, такі показники:

  • тривалість сприйняття (в секундах) камертону С128 повітрям;
  • тривалість сприйняття (в секундах) камертону С2048 повітрям;
  • тривалість сприйняття (в секундах) камертону С128 по кістці.

Відповідно до вимог до переліку обладнання пакета «Первинна медична допомога» Національна служба здоров’я України (НСЗУ) вимагає наявність одного камертону без зазначення частоти за місцем надання медичних послуг.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua