У 2024 р. буде збільшено фінансування послуг з реабілітації

23 листопада 2023 о 13:30
1157

Наступного року буде збільшено обсяг фінансування послуг з реабілітації. Про це розповіла голова Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Наталія Гусак під час Всеукраїнської конференції «Розвиток реабілітації в Україні: діалог про виклики та інновації під час війни», яка відбулася 21 листопада 2023 р.

Коментар Наталії Гусак

«Зважаючи на високий попит реабілітаційних послуг, ми підвищуємо обсяг фінансування за цим напрямком у Програмі медичних гарантій–2024. Загальна сума становитиме понад 5,5 млрд грн. Для порівняння — цього року ми виплатили лікарням за послуги реабілітації 3,1 млрд грн», — зазначила Н. Гусак.

Голова НСЗУ розповіла, що безоплатні послуги з реабілітації за договором із НСЗУ в Україні зараз надають 420 закладів, серед яких 37 — приватні.

«У нас є зразкові партнери, які працюють у формі бізнесу, і реабілітація українців та українок є частиною їхньої справи. І держава також виступає для цих закладів надійним партнером, оплачуючи медичні послуги, які вони надають людям. Із кожним роком кількість закладів, які контрактуються з НСЗУ, зростає».

За надання реабілітаційних послуг НСЗУ сплачує:

  • 33 607 грн — реабілітація у стаціонарі одночасно за двома і більше напрямами;
  • 19 769 грн — реабілітація у стаціонарі за одним напрямом;
  • 10 820 грн — амбулаторна реабілітація.

Також Н. Гусак наголосила, що для НСЗУ у фокусі уваги завжди є пацієнт. Тому вимоги до закладів та послуг напрацьовуються таким чином, аби кожна людина мала можливість відновити свою функціональність, відчуваючи гідне ставлення до себе.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr