Медичні огляди перед школою чи садком мають проводити лікарі «первинки»

23 листопада 2023 о 11:30
11579

Батьки школярів та студентів неодноразово стикалися з проблемою отримання довідки для зарахування дитини до навчального закладу. Це змушувало планувати візити до кількох лікарів та отримувати довідки різної форми. До того ж це створювало суттєве навантаження на медичну систему.

Аби розвʼязати цю проблему, МОЗ ухвалено єдиний порядок медичного огляду для зарахування дитини до закладу освіти, дитячого закладу оздоровлення та відпочинку.

Переваги єдиного порядку

Відтепер усі базові обстеження дитина може пройти у сімейного лікаря. Обстеження лікарем «первинки» включає збір анамнезу, повне фізикальне обстеження, перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів, а також вимірювання зросту та маси тіла, дослідження гостроти зору, слуху (шепітна мова), постави та плантографії.

Усі інші обстеження, клінічні та лабораторні дослідження призначаються за показаннями або за вимогами закладу освіти.

На основі проведених обстежень сімейний лікар формує узагальнений висновок про стан здоров’я, надає рекомендації щодо фізичної активності та рівня фізичного навантаження, рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування (за наявності показань), профілактичних щеплень, режиму харчування дитини тощо.

Для отримання довідки дитина має отримати усі щеплення згідно з Календарем профілактичних щеплень.

Медичні огляди для зарахування дитини до дитячого садка або школи є обов’язковими. Медогляди для вступу в інші заклади освіти будуть проводитися лише у разі, якщо це вимагається самим закладом чи умовами вступу.

Ще одна важлива зміна — відтепер за результатами таких медичних оглядів видаватимуть документи єдиного зразка.

Довідка видається на підставі даних медогляду дитини, якщо немає медичних протипоказань для її перебування в цьому навчальному закладі.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua