Народні депутати підтримали посилення кримінальної відповідальності за напад на медика

21 листопада 2023 о 11:45
448

Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет) підтримав законопроєкт, який посилює кримінальну відповідальність за напад на медичних працівників, фахівців з реабілітації та рятувальників.

Подробиці

На засіданні Комітету 20 листопада 2023 р. депутати розглянули проєкт закону № 10221, який спрямований на посилення захисту життя і здоров’я медпрацівників та рятувальників.

Як зазначив голова Комітету Михайло Радуцький, загалом по країні правоохоронці щороку фіксують більше сотні кримінальних проваджень за фактом нападів на медиків.

«Реально їх більше, адже значна кількість постраждалих не звертаються до поліції тому, що іноді найбільше покарання, на яке можуть очікувати такі нападники у суді, — штраф 17 тис. грн за хуліганство», — зазначив він.

На сьогодні Кримінальним кодексом вже передбачено жорстке покарання для тих, хто посягає на життя і здоров’я правоохоронців і журналістів при виконанні ними своїх професійних обов’язків. Але для медиків чи рятувальників, щодо яких також мають місце такі протиправні дії, адекватного покарання не передбачено.

Документом пропонується доповнити Кримінальний кодекс двома статтями, встановивши відповідальність від 5 до 12 років позбавлення волі за напад на медичних працівників, працівників системи «екстренки», аптечних закладів, фахівців з реабілітації та рятувальників.

«Впевнений, що ухвалення цього закону дозволить нам захистити тих, хто щоденно рятує життя та здоров’я людей», — наголосив М. Радуцький.

Рішення Комітету

За результатами розгляду Комітет ухвалив рішення підтримати проєкт закону № 10221 та запропонувати Комітету з питань правоохоронної діяльності рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду законопроєкту в першому читанні прийняти його за основу.

«За» проголосувати 12 народних депутатів (Лада Булах, Вікторія Вагнєр, Василь Вірастюк, Дмитро Гурін, Оксана Дмитрієва, Юрій Заславський, Валерій Зуб, Сергій Кузьміних, Максим Перебийніс, Михайло Макаренко, Михайло Радуцький, Ольга Стефанишина).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/committeehealth