3D-майстер-клас з малотравматичних ендоскопічних операцій на серці

20 листопада 2023 о 12:35
2373

24 листопада 2023 р. вперше в Україні відбудеться 3D-майстер-клас для кардіологів.

Подробиці

Захід проходитиме в офлайн-форматі. Пряма трансляція з операційної вестиметься в режимі віртуальної реальності. Учасники спостерігатимуть за процесом в окремому приміщенні крізь VR-окуляри. Такий підхід дозволить широкому колу фахівців побачити операцію очима хірурга та максимально глибоко зрозуміти структуру клапанного апарата серця.

Мета одноденного курсу — ознайомити лікарів-кардіологів із технікою виконання малотравматичних ендоскопічних операцій на серці. Йдеться про проведення мініінвазивних хірургічних втручань, коли доступ робиться за допомогою декількох проколів, без поперечного розрізу та розкриття грудної клітки. Завдяки цій методиці ризик втручання мінімізується, а час післяопераційного відновлення пацієнтів скорочується до тижня.

Зокрема, учасники майстер-класу дізнаються про основи трансезофагеальної ультразвукової діагностики. Прогресивний метод ехокардіограми серця проводять із застосуванням зонда, введеного через стравохід. Його використовують тоді, коли звичайної зовнішньої ехокардіограми недостатньо задля чіткої візуалізації всіх структур серця.

Кількість місць для участі — обмежена. Для реєстрації достатньо заповнити просту форму. Після надійде лист із підтвердженням. Участь у тренінгу — безоплатна. За його проходження кожен фахівець отримає по 10 балів безперервного професійного розвитку. 

Організатор заходу — Клініка для дорослих Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.

Ментори:

  • Гліб Ємець — заслужений лікар України, завідувач відділення мініінвазивної кардіохірургії та транскатетерних процедур,
  • Олександра Телегузова — лікар-кардіолог, асистент з навчання Гарвардського університету.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua