У Дніпропетровській обл. запускається пілотний проєкт скринінгу вірусу папіломи людини. У рамках проєкту протягом 2 міс у регіоні будуть проведені скринінгові дослідження на рак шийки матки за новою методикою для 3000 жінок репродуктивного віку. Метою впровадження цього проєкту є збільшення виявлення захворювання на ранніх стадіях для збереження репродуктивної функції та зменшення витрат на лікування для держави та пацієнта.
Подробиці
Реалізацію пілотного проєкту з вторинної профілактики вірусу папіломи людини (ВПЛ) обговорено під час спільної зустрічі представників Східного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України (НСЗУ), міжнародних партнерів і експертів, обласного департаменту охорони здоров’я та лікарів сімейної медицини Дніпропетровської обл.
Як зазначила Наталія Шуліка, заступник директора Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ, за наявними даними у 2022 р., в Дніпропетровській обл. зафіксовано високу кількість випадків захворювань на рак шийки матки. Більшість діагнозів встановлено жінкам репродуктивного віку.
Збереження життя та репродуктивної функції кожної жінки є надзвичайно важливими. Проєкт сприятиме, щоб у кожної жінки був доступ до якісного обстеження, яке дозволить вчасно виявити можливі загрози для її здоров’я.
Проєкт втілюється за сприяння Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), робочої групи сексуального та репродуктивного здоров’я UNFPA та Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr