Погоджено вимоги до 12 пакетів Програми медичних гарантій на 2024 р.

15 листопада 2023 о 09:32
2042

Міністерство охорони здоров’я України погодило вимоги до 12 пакетів Програми медичних гарантій на 2024 р.

Вимоги до пакетів традиційно складаються з двох частин:
1) обсягу послуг, який пацієнти можуть отримати (специфікації);
2) вимог до закладу — організації надання допомоги, наявності фахівців та обладнання (умов закупівлі).

Які пакети погоджено

На сьогодні погоджено вимоги до наступних пакетів медичної допомоги:
1. Бронхоскопія.
2. Гістероскопія.
3. Езофагогастродуоденоскопія.
4. Забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я шляхом організації надання медичної допомоги із залученням лікарів-інтернів.
5. Колоноскопія.
6. Мамографія.
7. Медична допомога при гострому інфаркті міокарда.
8. Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям.
9. Неонатальний скринінг.
10. Секційне дослідження.
11. Цистоскопія.
12. Первинна медична допомога.

Вимоги до Програми медичних гарантій пройшли експертні та громадські обговорення, в яких взяли участь представники медичної спільноти, експерти з охорони здоров’я, представники громадських та пацієнтських організацій, представники міжнародних організацій. Ознайомитися з проєктами пакетів Програми медичних гарантій–2024 можна за посиланням.

Нагадаємо, як і раніше, договір з Національною службою здоров’я України зможуть укласти ті суб’єкти господарювання, які відповідають вимогам, умовам закупівлі та специфікаціям.

Вимоги до надавачів медичних послуг затверджені постановою КМУ «Про затвердження вимог до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення» від 28.03.2018 р. № 391.

Серед них:

  • наявність ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, інших дозвільних документів, передбачених законом;
  • наявність у надавача необхідної для надання послуг з медичного обслуговування населення (медичних послуг) за договором матеріально-технічної бази, яка відповідає вимогам галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, примірних табелів матеріально-технічного оснащення, затверджених МОЗ;
  • наявність умов для медичного обслуговування та вільного доступу до будівель і приміщень надавача медичних послуг осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
  • реєстрація надавача як юридичної особи (крім державної або комунальної установи) або як фізичної особи — підприємця;
  • відповідність критеріям, установленим у порядку використання коштів відповідної бюджетної програми, на виконання якої укладаються договори про медичне обслуговування населення.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua