Відбувся круглий стіл з питань фінансування первинної медичної допомоги

9 листопада 2023 о 14:00
761

Представники Національної служби здоров’я України (НСЗУ) 8 листопада 2023 р. взяли участь у роботі круглого столу з питань фінансування первинної медичної допомоги, який організовано World Health Organization Ukraine. Серед учасників круглого столу — представники міжнародних організацій та партнерів, профільних державних інституцій, професійних та пацієнтських організацій, що працюють у сфері розвитку та трансформації сфери охорони здоровʼя в Україні, зокрема й первинної медичної допомоги, а також представники надавачів послуг первинної медичної допомоги (ПМД).

Подробиці

Заступниці голови НСЗУ Ірина Надашкевич та Ірина Кондратова, радниця голови НСЗУ Ірина Садовʼяк долучилися до діалогу щодо майбутнього напрямку розвитку фінансування первинної медичної допомоги в Україні.

Спільне обговорення теми, яку на порядок денний винесла Всесвітня організація охорони здоровʼя, має на меті сприяти подальшому діалогу між міжнародними партнерами, державними інституціями, громадським сектором та надавачами послуг у створенні дорожньої карти щодо фінансування ПМД та визначенні подальших пріоритетів для змін у фінансуванні, які сприятимуть підвищенню якості ПМД.

Коментар Ірини Надашкевич

«ПМД — це основний фундамент, який надає нам змогу максимально охопити пацієнтів медичними послугами, щоб забезпечити їх лікування саме на первинному рівні. Завдяки сталому фінансуванню цього напрямку медицини наші громадяни отримали відкритий доступ не лише до вибору лікаря чи медзакладу, а й більш широкий спектр послуг, які вони можуть отримати у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Зокрема, якщо говорити про останній рік, то дуже затребуваним є впроваджений у 2022 р. пакет Програми медичних гарантій «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Ми дуже вдячні всім партнерам НСЗУ — і міжнародним організаціям, і колегам з наших міністерств за допомогу в розбудові цього напрямку медичних послуг. Усі наші спільні кроки щодо підтримки і розвитку первинної медичної допомоги в Україні є пацієнтоорієнтованими. Ми сподіваємося, що ця співпраця й надалі залишатиметься такою ж плідною, ефективною та стабільною. Бо найкраща інвестиція в розвиток держави — це інвестиція в збереження здоровʼя громадян. І саме первинна ланка медицини виконує ці важливі завдання», — зазначила під час свого виступу перед учасниками заходу заступниця голови НСЗУ Ірина Надашкевич.

На круглому столі було представлено аналіз ситуації фінансування ПМД в Україні, а також результати розрахунку витрат на ПМД. Відбулася панельна дискусія високого рівня щодо майбутніх напрямків фінансування ПМД для підвищення якості медичної допомоги на наступні роки.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr