Сучасний реабілітаційний центр розпочав роботу в Рівному

9 листопада 2023 о 12:00
1101

Рівненський центр реабілітації зможе щороку надавати допомогу понад 1000 військовим із пораненнями.

Про новий центр

Нове відділення облаштовано з урахуванням світових стандартів інклюзивності — просторі коридори із широкими дверними отворами та поручнями, санітарно-гігієнічні зони для маломобільних пацієнтів. Палати обладнані багатофункціональними ліжками з електроприводом і відповідними меблями для комфортного перебування.

Зали фізичної реабілітації оснащені сучасним обладнанням із віртуальною реальністю, яке забезпечує зворотний зв’язок із пацієнтом. Крім того, облаштовано кабінети ерготерапії, асистивних технологій та індивідуальних занять. Перелік тренажерів для реабілітації покриває весь спектр функціональних порушень пацієнтів, отриманих, зокрема, внаслідок мінно-вибухових та вогнепальних поранень. Це, наприклад, дає змогу відновлювати ходу, втрачені функції верхніх та нижніх кінцівок на високому технологічному рівні.

У Рівненському центрі реабілітаційні послуги надає професійна мультидисциплінарна команда. Залежно від потреб кожного пораненого з ним працюють за індивідуальною програмою. До реабілітаційного процесу долучені лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, терапевти мови й мовлення та інші фахівці.

Центр запущено проєктом «RECOVERY». Відповідна взаємодія Міністерства охорони здоров’я із приватним сектором — приклад ефективного партнерства. Коли благодійники створюють інноваційні центри реабілітації на базі державних медичних закладів, враховуючи вимоги та концепцію МОЗ. Так, коштом проєкту в Рівному проведено ремонт 2-го та 3-го поверхів клініки, де розташоване реабілітаційне відділення, а кількість ліжко-місць у палатному відділенні збільшено з 23 до 50.

Довідка

Уже понад 4300 Героїв пройшли реабілітацію в реабілітаційних центрах RECOVERY. Окрім Рівного, мережа охоплює Київ, Львів, Вінницю, Одесу (2 заклади) та Дніпровщину (2 заклади).

Загалом, у планах проєкту до кінця 2024 р. — розширити мережу щонайменше до 16 інноваційних реабілітаційних центрів і 700 ліжко-місць.

При цьому всі послуги з реабілітації — безоплатні для людей та повністю покриваються Національною службою здоров’я України в рамках Програми медичних гарантій.

Нагадаємо, стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від 3 год на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua