МОЗ перевіряє цільове використання коштів за Програмою медичних гарантій

1 листопада 2023 о 14:30
1360

Міністерство охорони здоров’я продовжує інспектувати медичні заклади, які уклали контракти з Національною службою здоровʼя України (НСЗУ) за Програмою медичних гарантій. Саме цільове використання коштів допомагає лікарням не лише забезпечувати якісну медичну допомогу, а і покращувати умови перебування пацієнтів у медзакладах. Керівництво лікарень має раціонально розподіляти кошти від НСЗУ, спрямовуючи левову частку на виплату заробітної плати медикам, закупівлю ліків та покращення умов перебування пацієнтів.

Про це зауважив перший заступник міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров під час робочого візиту до медичних закладів Запорізької обл.

Коментар Сергія Дуброва

«Вже вкотре ми приїжджаємо до лікарень та бачимо відремонтовані та новенькі адміністративні поверхи та кабінети керівників закладів, у той час як палати, де знаходяться пацієнти, часто перебувають у незадовільному стані. Кожен керівник лікарні має у першу чергу думати про комфорт пацієнтів, а потім ремонтувати власний кабінет. Коли у відділенні лікарні душ не працює 4 дні, а керівник закладу не вживає жодних заходів щодо забезпечення базових потреб пацієнта, виникає питання щодо адекватності менеджменту такого закладу», — зазначив С. Дубров під час візиту до Запорізької обласної клінічної лікарні.

У КНП «Запорізька міська клінічна лікарня 5», спілкуючись з пацієнтами, зʼясували, що лікарі часто змушують пацієнтів самостійно купувати препарати, в тому числі ті, у яких відсутня доказова база щодо ефективності застосування, так звані фуфломіцини. Керівництво лікарні отримало вказівки щодо повернення коштів пацієнтам, які витратили власні гроші для купівлі таких препаратів, оскільки всі витрати, повʼязані з лікуванням пацієнта в стаціонарних умовах, повністю покриваються пакетами Програми медичних гарантій.

Слід зазначити, що деякі заклади витрачають на такі «препарати» до 30% від загального бюджету лікарні. Користь від їх застосування для пацієнта — нульова, вони абсолютно неефективні для лікування хвороби чи зменшення вираженості її симптомів. Часто пацієнти купують їх власним коштом, адже вони відсутні в Національному переліку лікарських засобів та затверджених МОЗ протоколах лікування.

С. Дубров нагадав, що пакети Програми медичних гарантій покривають необхідну діагностику, лікування та лікарські засоби для пацієнта. Тому якщо лікар вимагає у вас кошти — скаржтеся керівнику медзакладу або НСЗУ на «гарячу лінію» 16-77.

З керівництвом лікарень також обговорили необхідність покращення співпраці з військовою системою медичної допомоги та розширення кількості ліжок для потреб військових пацієнтів. Особливо це стосується відділень реабілітаційної допомоги.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua