Гострий лімфобластний лейкоз у дітей: розроблено медичний стандарт

27 жовтня 2023 о 16:45
1078

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу «Про затвердження Стандарту медичної допомоги «Гострий лімфобластний лейкоз у дітей (лікування в перший гострий період)».

Обґрунтування

Гострий лімфобластний лейкоз посідає 1-ше місце у структурі злоякісної патології у дітей. Всебічна діагностика (цитоморфологічна, імуноцитологічна, молекулярно-генетична), застосування ризикадаптованих стратегій лікування із дотриманням відповідних доз, інтенсивності та тривалості терапії, профілактика та надання адекватної допомоги в разі розвитку ускладнень дозволяють досягти довгострокової безрецидивної виживаності пацієнтів на рівні не менше 85%.

Ранні, надранні рецидиви потребують виконання алогенної трансплантації кісткового мозку за наявності показань до максимально швидкої координації між відповідними закладами охорони здоров’я. Це дозволяє досягати 65–70% тривалої безрецидивної виживаності у пацієнтів з рецидивами гострого лімфобластного лейкозу.

Мультидисциплінарний підхід на основі взаємодії багатопрофільної команди фахівців, що ухвалюють узгоджені клінічні рішення відповідно до конкретних потреб пацієнта, є найважливішим фактором для забезпечення ефективного лікування.

Проєкт наказу МОЗ.

СТАНДАРТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ «ГОСТРИЙ ЛІМФОБЛАСТНИЙ ЛЕЙКОЗ У ДІТЕЙ (ЛІКУВАННЯ В ПЕРШОМУ ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ)».

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 15 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді за адресою:

01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, e-mail: [email protected], [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua