Розроблено Стратегію добровільного безоплатного донорства крові та компонентів крові

27 жовтня 2023 о 12:45
715

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії розвитку добровільного безоплатного донорства крові та компонентів крові на період до 2028 року та затвердження операційного плану заходів на 2024–2026 роки з її реалізації».

Документ розроблено з метою виконання положень статті 428 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншої сторони (далі — Угода), якою передбачено наближення свого законодавства та практик до принципів acquis ЄС, зокрема у сфері служб крові, а також Директиви № 2002/98/ЕС Європейського Парламенту та Ради від 27 січня 2003 р., що встановлює стандарти якості та безпеки забору, тестування, обробки, зберігання та розповсюдження крові людини та її компонентів, а також вносить зміни до Директиви № 2001/83/ЕС.

Проєктом розпорядження Кабінету Міністрів України пропонується схвалити Стратегію розвитку добровільного безоплатного донорства крові та компонентів крові на період до 2028 р. та затвердити операційний план заходів на 2024–2026 рр. з її реалізації.

Проєкт розпорядження КМУ

Пояснювальна записка

План заходів

Фінансово-економічні розрахунки

Стратегія розвитку

Довідка (acquis ЄС)

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції приймаються Департаментом високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України протягом 16 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7; контактна особа: Інга Олегівна Скоропад, e-mail: [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua