МОЗ працює над розбудовою міжнародного медичного партнерства

25 жовтня 2023 о 12:45
668

МОЗ зроблено ще один крок до розширення міжнародного медичного партнерства. Під час 73-ї сесії Європейського регіонального комітету Всесвітньої організації охорони здоров’я українська делегація представила спільну заяву щодо подальшої розбудови стійкого міжнародного медичного партнерства. Йдеться про розширення співпраці між українськими лікарнями та провідними світовими клініками.

Коментар Сергія Дуброва

«Жодна медична система не в змозі самотужки впоратися з тими викликами, які щодня ставить перед нами повномасштабна війна та жорстокість агресора. Це можливо лише завдяки надійній підтримці. Тому сьогодні під час 73-го Європейського регіонального комітету Всесвітньої організації охорони здоров’я ми закликаємо приєднатися до неї інші країни, які підтримують бачення України щодо побудови стійкого міжнародного партнерства в галузі охорони здоров’я. Водночас звертаємося з проханням і закликаємо включити цю заяву до майбутньої резолюції Європейського регіонального комітету Всесвітньої організації охорони здоров’я», — зауважив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

Ця спільна заява об’єднує чотири ключових теми:

  • ментальне здоров’я;
  • міжнародне медичне партнерство;
  • розвиток кадрових ресурсів системи охорони здоров’я;
  • ментальне здоров’я самих працівників сфери охорони здоров’я.

Кращі практики та здобуті уроки повинні бути враховані під час формування політик та перетворені в ініціативи, які допомагатимуть у запобіганні та зменшенні негативних наслідків подібних ситуацій у майбутньому.

Також українська делегація пропонуватиме провести засідання 75-го Європейського регіонального комітету Всесвітньої організації охорони здоров’я в жовтні 2025 р. в Україні.

Міжнародне медичне партнерство — проєкт, що реалізується під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів. Цьогоріч до нього долучилися 14 міністрів охорони здоровʼя з різних куточків світу. Саміт дав старт Програмі міжнародного медичного партнерства. Загалом у рамках Саміту укладено 25 угод про міжнародне медичне партнерство між українськими та іноземними медзакладами.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua