Телемедична система «RGS» використовується у реабілітації пацієнтів у 20 лікарнях України

19 жовтня 2023 о 16:30
1940

В Україні набирає обертів використання телемедичних технологій і рішень. Послуги, які ще недавно можна було надавати виключно в стінах медичних закладів, пацієнти вже можуть отримувати, не виходячи з дому.

Серед прикладів вдалого впровадження такого рішення — іспанська телемедична телереабілітаційна система «RGS» (Rehabilitation Gaming System), яка використовується для реабілітації пацієнтів з проблемами опорно-рухового апарату та мозкової діяльності. Саме нею користуються в 4-й міській клінічній лікарні міста Дніпро.

Про платформу

Платформа «RGS» надає змогу пацієнту проходити реабілітацію як у лікарні, так і поза межами медичного закладу — достатньо мати гаджет (ноутбук, планшет чи смартфон) та встановлений додаток із доступом в інтернет.

Система побудована за принципом гри, де за коректно виконані вправи пацієнт отримує бали для доступу до наступних етапів. Вона дає змогу лікарю дистанційно контролювати виконання завдань і коригувати план відновлення залежно від прогресу пацієнта.

Коментар Анни Тоцької

«RGS — це новий реабілітаційний підхід, який адаптований до конкретних потреб кожного окремого користувача. Лікар синхронізує телефон пацієнта зі своїм гаджетом, створює йому акаунт й обирає заняття з його проблематики», — розповідає ерготерапевт відділення фізичної та реабілітаційної медицини 4-ї міської клінічної лікарні м. Дніпро Анна Тоцька.

Телемедична програма допомагає швидше повернути до нормального життя та роботи людей з травмами та порушенням мозкової діяльності. Платформа допомагає пацієнтам з такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера, атаксія, розсіяний склероз, хвороба Паркінсона, травма спинного мозку, черепно-мозкова травма, інсульт, а також пацієнтам, які отримали різні травми, контузії внаслідок поранень та вибухів під час бойових дій.

Станом на сьогодні в Україні до пілотного проєкту з впровадження телемедичної системи «RGS» підключено 20 лікарень.

Нагадаємо, ще 14 липня 2023 р. Уряд схвалив Стратегію розбудови телемедицини в Україні та затвердив операційний план реалізації Стратегії розбудови телемедицини в Україні. Ці документи дадуть змогу підвищити стандарти якості надання медичної та реабілітаційної допомоги із застосуванням телемедицини.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, kmu.gov.ua