Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2023 року № 1092 затверджено Порядок створення резерву працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України та ведення інформаційної (автоматизованої) системи «Резерв працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України».
Подробиці
Метою створення резерву є забезпечення закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, які утворені або відновили роботу на деокупованих територіях України, персоналом для надання медичної (реабілітаційної) допомоги, забезпечення санітарного благополуччя населення на цих територіях.
Резерв формується з працівників, які провадять професійну діяльність за професіями, включеними до розділів “Керівники” (у разі наявності освіти у галузі знань 22 “Охорона здоров’я”), “Професіонали” та “Фахівці” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 “Охорона здоров’я”, затвердженого наказом МОЗ від 29 березня 2002 р. № 117, а також осіб з відповідними професійними компетентностями, які бажають провадити професійну діяльність у цій сфері.
Як це працюватиме
Як повідомляють у МОЗ України, ухвалена постанова дозволить забезпечити медичні заклади державної та комунальної форм власності, які відновлять роботу на деокупованих територіях, лікарями та медсестрами/медбратами. Користувачами інформаційної системи «Резерв працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України» стануть медпрацівники, зареєстровані у ній і зараховані до резерву. Кожен медик матиме особистий кабінет, тобто профіль, за допомогою якого зможе обмінюватися документами та інформацією з іншими користувачами.
Система взаємодіятиме з іншими інформаційними системами та державними електронними інформаційними ресурсами, зокрема з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Єдиною державною електронною базою з питань освіти — для отримання відомостей про фаховість медпрацівників. У ній також міститиметься інформація про потребу в працівниках, зокрема в: Автономній Республіці Крим, м. Севастополь, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях тощо.
Завдання щодо створення цієї системи покладено на МОЗ. Власником системи, зокрема її програмного забезпечення, є держава в особі Міністерства охорони здоров’я.
Обробка і захист інформації, що міститиме система, здійснюється відповідно до законодавства про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах та про захист персональних даних.
Ознайомитися із постановою можна за посиланням.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, kmu.gov.ua