Медзаклади Херсонщини отримали понад 50 млн грн за роботу в надзвичайних ситуаціях

17 жовтня 2023 о 11:45
830

Медичним закладам Херсонської області у 2023 р. за роботу в надзвичайних ситуаціях, зокрема, внаслідок підриву Каховської ГЕС виплачені понад 50 млн грн. Про це повідомила заступниця голови Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Ірина Надашкевич під час робочого візиту до Херсона 13 жовтня 2023 р. спільно із заступницею міністра охорони здоров’я Марією Карчевич.

Під час цього візиту відбулася зустріч із Олександром Прокудіним, головою Херсонської обласної військової адміністрації.

На зустрічі йшлося про те, що ситуація в області залишається непростою через постійні обстріли окупантами та знищення матеріально-технічної бази, особливо після руйнування греблі. Втім, медичним закладам вдалося уникнути спалаху інфекційних захворювань, що міг з’явитися на підтоплених територіях.

Коментар Ірини Надашкевич

«Для подібних випадків НСЗУ пропонує пакет «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях», — зазначила І. Надашкевич. — На 3 міс (з червня по серпень) вартість цього пакета була збільшена вдвічі для певних лікарень на територіях, які постраждали внаслідок знищення Каховської ГЕС. Це дало закладам можливість закупити достатню кількість ліків та інших матеріалів, необхідних для лікування пацієнтів із гострими кишковими й іншими інфекційними хворобами. Таким чином, лікарні повністю впоралися з посиленим навантаженням та запобігли спалаху інфекційних захворювань».

У Херсонській обл. 5 закладів законтрактовані з НСЗУ за пакетом «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях»:
1. Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського.
2. Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня.
3. Херсонська обласна клінічна лікарня.
4. Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського.
5. Херсонська міська клінічна лікарня ім. Афанасія і Ольги Тропіних.

Загальна сума укладених договорів за цим пакетом у 2023 р. становить 67,4 млн грн, з яких уже виплачено понад 51,6 млн.

Усього в Херсонській обл. 88 медзакладів працюють за договорами з НСЗУ. Лікарням допомагають спеціалісти з інших областей.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua