Українські фахівці можуть скористатися унікальними курсами з реабілітації

6 жовтня 2023 о 10:46
5348

Унікальні безоплатні курси для фахівців із реабілітації відтепер доступні українською. Відповідні матеріали розміщені на одному з найбільш фахових та авторитетних наукових ресурсів із реабілітації та фізичної терапії у світі — Фізіопедії.

Курси присвячені трьом інструментам, які, згідно з наказами МОЗ про реабілітаційні маршрути, є обов’язковими для оцінювання пацієнтів зі спинномозковою, черепно-мозковою травмою та після інсульту. Вони містять відео, матеріали для читання, дописи на форумі й підсумкове тестування.

Які курси зможуть пройти українські фахівці

Фахівці з реабілітації зможуть підвищити експертизу за наступними напрямами:

  • Шкала порушень Американської асоціації травми спинного мозку (ASIA). Вона допомагає забезпечити стандартизовану та детальну реєстрацію неврологічного рівня пошкодження у разі травми спинного мозку. Мета курсу — ознайомити з методикою та інтерпретацією обстеження за шкалою порушень ASIA. Ознайомитися із курсом можна за посиланням;
  • Індекс Бартел для активності повсякденного життя. Це числова шкала, яка вимірює здатність людини виконувати активності повсякденного життя. Мета курсу — ознайомлення фахівців із реабілітації з цим інструментом. Ознайомитися із курсом можна за посиланням;
  • Шкала когнітивного функціонування Ранчо Лос Амігос. Це інструмент для оцінювання когнітивних та поведінкових функцій пацієнтів, які перенесли черепно-мозкову травму. Вона враховує як стан свідомості, так і рівень допомоги, яку необхідно надати для відновлення когнітивних і фізичних функцій. Мета курсу — ознайомити з методикою та інтерпретацією шкали Ранчо. Ознайомитися із курсом можна за посиланням.

З наступного тижня (з 9.10.2023 р. — прим. ред.) курси будуть зареєстровані офіційним провайдером освітніх послуг — Всеукраїнським обʼєднанням фізичних терапевтів, а ті, хто успішно пройде курс, зможе отримати бали безперервного професійного розвитку.

Довідка: курси розроблено та перекладено українською на запит проєкту «Реабілітація травм війни». Доступ до них буде безоплатним до 2025 р.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua