Електронний рецепт на тест-смужки за програмою реімбурсації: як підготуватися медичним закладам

3 жовтня 2023 о 18:00
6959

У жовтні 2023 р. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) почне відшкодовувати аптечним закладам вартість тест-смужок для визначення рівня глюкози для індивідуальних глюкометрів. Відповідні зміни внесено Міністерством охорони здоров’я наказом від 26.08.2023 р. № 1537 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21 серпня 2023 р. № 1495».

Відшкодування почнеться з 8 жовтня 2023 р.

Так, тест-смужки почнуть відпускатися за електронним рецептом для пацієнтів зі встановленим діагнозом «цукровий діабет 1-го типу».

Як підготуватися медичному закладу до виписування тест-смужок за електронним рецептом?

Якщо ваш заклад уже має медичну інформаційну систему (МІС) та зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), зверніться до представників вашої МІС та уточніть, коли стане доступним функціонал з виписування електронних рецептів на медичні вироби. Додатково зʼясуйте у представників вашої МІС, коли вони планують провести навчання щодо роботи з новим функціоналом.

А також відповідні навчальні матеріали невдовзі стануть доступними на навчальній платформі Академії НСЗУ. Будь ласка, слідкуйте за оновленнями та не пропустіть старт навчання!

Якщо ваш заклад не зареєстрований та ніколи не працював з ЕСОЗ, передусім необхідно обрати МІС та зареєструватися в системі.

Як сформувати електронний рецепт на медичні вироби (тест-смужки) в ЕСОЗ: алгоритм для лікаря

  1. Зверніть увагу, що електронний рецепт на тест смужки виписуються пацієнтам зі встановленим і внесеним в ЕСОЗ діагнозом цукровий діабет 1-го типу (група діагнозів з кодом «E10» за МКХ-10 або код «Т89» за ICPC2). 
  2. Здійсніть пошук пацієнта у центральній базі даних та за потреби — зареєструйте пацієнта.
  3. Сформуйте новий візит та внесіть дані про візит пацієнта до його медичної картки.
  4. За потреби — випишіть пацієнту електронний рецепт на інсулін відповідно до призначеного плану лікування за стандартною процедурою.
  5. Для виписування електронного рецепта на тест-смужки оберіть програму ЕСОЗ «Медичні вироби для визначення рівня глюкози в крові».
  6. Важливо! Поінформуйте пацієнта про те, що безоплатно чи з доплатою отримати за рецептом можливо лише ті вироби, що включені до переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації. Це означає, що пацієнт має бути уважним при виборі в аптеці та обрати саме ті тест-смужки, що відповідають глюкометрам визначених моделей та виробників.
  7. Узгодьте з пацієнтом, який глюкометр він використовує та які тест-смужки з переліку реімбурсації підійдуть для нього. Підберіть кількість тест-смужок відповідно до наявних найменувань у переліку.
  8. Наступний крок — внесіть інформацію про рецепт за найменуванням «Тест-смужки для визначення рівня глюкози для індивідуального глюкометра» (в електронному рецепті вказується тип за Національним класифікатором 024:2019 «30221 — Реагент швидкого тестування на глюкозу»). Вкажіть їх кількість відповідно до наявного переліку.
  9. Підтвердіть призначення та переконайтеся, що пацієнт отримав номер рецепта та код його погашення.
  10. За потреби чи на прохання пацієнта можна роздрукувати інформаційну довідку та видати її пацієнту. Зауважте, інформаційна довідка не прирівнюється до рецепта, тож її не потрібно засвідчувати підписом та печаткою лікаря.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис»