З 29 вересня в областях та громадах України починається місяць здоровʼя серця

29 вересня 2023 о 18:30
1358

29 вересня у Всесвітній день серця в областях та громадах України починається місяць здоровʼя серця. Головна його мета — привернення уваги людей до серцево-судинних захворювань та методів їх профілактики.

З цієї нагоди центри контролю та профілактики хвороб у кожній області організовують «Містечка здоровʼя» з метою раннього виявлення серцево-судинних захворювань та проводять тренінги з першої домедичної допомоги у разі серцевих нападів. У «Містечках здоров’я» працюють лікарі, психологи та вакцинальні бригади. На заходах або під час виїзду центрів контролю та профілактики хвороб у громади кожна людина може пройти первинну діагностику та отримати рекомендації щодо подальшого лікування. Детальна інформація про заходи в різних містах оприлюднена на сайтах центрів контролю та профілактики хвороб.

Коментар Ігоря Кузіна

«Понад 400 тис. людей щороку помирають від серцево-судинних захворювань. Як зараз, так і наступні 10–15 років після війни через стрес та вчасно не діагностовані хвороби кількість інфарктів зростатиме. Тому вже зараз Міністерство охорони здоровʼя України забезпечує медичні заклади критично важливим обладнанням та формує мережу спеціалізованих лікувальних центрів, посилює профілактичну мережу центрів контролю та профілактики хвороб на рівні громад та областей. Протягом місяця в кожній області центри контролю та профілактики хвороб проводитимуть виїзні сесії здоровʼя у громадах з діагностики захворювань та вакцинації, у містах — на центральних площах міст, торгових центрах та вокзалах — працюватимуть «Містечка здоров’я», де можна пройти огляд у сімейного лікаря, виміряти тиск та дізнатися про перші ознаки хвороб серця. Простий скринінг, такий як вимірювання артеріального тиску чи огляд у лікаря, допоможе запобігти потенційній хворобі або виявити її на ранніх етапах для ефективного лікування. Тому важливо знайти хоча б одну годину на рік, щоб перевірити здоровʼя», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Поточна ситуація в Україні

З початку 2023 р. в Україні проліковано 33 777 випадків інфарктів. З них 3808 — летальні. Це 11% від усіх випадків. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80% випадків передчасних інфарктів та інсультів можна запобігти завдяки первинній профілактиці — зміні способу життя: здорове харчування, регулярна фізична активність і відмова від тютюнових виробів та алкоголю, а також постійний контроль артеріального тиску, рівня холестерину та глюкози в крові.

Серцево-судинні захворювання — головна причина смертності людей у ​​всьому світі. Крім генетичної схильності, розвиток серцево-судинної патології зумовлюють нездоровий спосіб життя, зокрема куріння, нераціональне харчування, стреси. Цукровий діабет і гіпертонічна хвороба також значно підвищують ризик розвитку атеросклерозу та інфаркту міокарда.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua