Ухвалено рішення щодо запуску електронної системи безперервного професійного розвитку медиків

29 вересня 2023 о 17:30
2653

Уряд на засіданні 29 вересня 2023 р. ухвалив постанову щодо впровадження функціоналу електронної системи безперервного професійного розвитку. Про це повідомляють у МОЗ України та зазначають, що електронні рішення забезпечать автоматизоване отримання та збереження інформації, взаємодію з державними реєстрами, збереження даних тощо.

Подробиці

Функціонал включатиме можливість електронної реєстрації провайдерів та заходів безперервного професійного розвитку, а також подання апеляції стосовно відмови в реєстрації. Електронна система розробляється у співпраці з проєктом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Важливо, що керівники закладів охорони здоров’я тепер також матимуть змогу здійснювати безперервний професійний розвиток, що дозволить підтримувати та підвищувати їх професійну компетентність, а значить — підвищувати якість надання медичної, фармацевтичної та реабілітаційної допомоги людям.

Крім цього, ініційовані зміни дозволять:

  • залучити нові групи працівників сфери охорони здоров’я до системи безперервного професійного розвитку. Це, зокрема, фармацевти, медичні сестри/брати, працівники з вищою немедичною освітою, що працюють у сфері охорони здоров’я, фахівці з реабілітації, у тому числі ті, які працюють у профспілкових організаціях і громадських об’єднаннях, що провадять діяльність у сфері охорони здоров’я;
  • розширити можливості для розвитку шляхом участі в нових формах заходів безперервного професійного розвитку, таких як «групи рівних». «Групи рівних» — це можливість систематично навчатися у групі з рівними за посадою колегами на базі медичного закладу. Такий підхід дозволяє навчатися на основі взаємообміну досвідом щодо дій у складних клінічних випадках, виходячи з принципів доказової медицини. Такий метод допомагає будувати професійні зв’язки з колегами та мультидисциплінарну взаємодію з метою безперервного поліпшення якості медичної допомоги;
  • встановити вимоги щодо структури та змісту навчальних програм заходів безперервного професійного розвитку, що є важливою складовою забезпечення якості цих заходів.

Коментар Віктора Ляшка

Використання електронних рішень дозволить зекономити витрати робочого часу, максимально спростити процеси та зробити їх зручними. Крім того, нова електронна система безперервного професійного розвитку покликана допомогти провайдерам освітніх послуг швидко та просто подати заявку на включення їх до переліку провайдерів та реєстрацію заходів безперервного професійного розвитку, а також мінімізувати будь-які корупційні ризики», — зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua