Українська делегація взяла участь у зустрічі високого рівня з питань запобігання пандемії

21 вересня 2023 о 14:50
671

У рамках 78-ї сесії Генеральної асамблеї ООН відбулася зустріч високого рівня з питань запобігання пандемії, готовності та реагування на неї. Українську делегацію на зустрічі очолив Сергій Дубров, перший заступник міністра охорони здоров’я України.

За його словами, пандемія COVID-19 стала одним з найбільших викликів для української системи охорони здоров’я. З початку пандемії від COVID-19 померли понад 112 000 українців.

Водночас саме пандемія загартувала нашу медичну систему, і вона змогла вистояти під страшним ударом війни.

Пряма мова Сергія Дуброва

«Навіть під час війни уряд України прагне зберегти свою стратегічну спрямованість на посилення спроможності країни у сфері охорони здоров’я, необхідної для зменшення біологічних загроз і підготовки до майбутніх пандемій. Сильне керівництво та скоординовані інвестиції з боку всіх партнерів є важливими для того, щоб допомогти Україні розбудувати стійку систему охорони здоров’я, яка здатна ефективно, комплексно та стійко запобігати, виявляти загрози та реагувати на виклики», — зауважив С. Дубров.

Перший заступник міністра розповів представникам міжнародної спільноти про те, як медична система в Україні вже понад півтора року протистоїть викликам війни.

За даними ООН, від початку повномасштабної війни в Україні вже загинули щонайменше 9000 цивільних громадян та ще щонайменше 20 000 отримали поранення.

Однак фактична кількість жертв серед цивільного населення значно вища, ніж наведена. У ці цифри не враховані випадки, коли людина не змогла отримати необхідну медичну допомогу, коли серце не витримало стресу, коли недосип від повітряних тривог призвів до психічних проблем.

С. Дубров також подякував представникам країн та міжнародних організацій, які продовжують активно допомагати медичній системі України протистояти викликам війни.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua