МОЗ розподілило між областями майже 40 тис. доз вакцини проти COVID-19

11 вересня 2023 о 14:30
1054

Обласні центри контролю і профілактики хвороб (ЦКПХ) отримали 39 300 доз вакцин Comirnaty (Pfizer) у дозуванні для дорослих та дітей і Janssen (Johnson and Johnson). Далі вже ЦКПХ забезпечуватимуть їх зберігання та подальше транспортування до лікувальних закладів із дотриманням вимог «холодового ланцюга». Найбільшу кількість доз отримали ЦКПХ Закарпатської, Дніпропетровської, Харківської, Тернопільської та Рівненської областей.

Коментар Ігоря Кузіна

«Ми наближаємося до сезонного збільшення кількості випадків гострих респіраторно-вірусних інфекцій, проте все ще маємо час захистити себе та найдорожчих для нас людей. Коронавірус нікуди не зник, тому зробити щеплення особливо важливо людям, які входять до груп ризику, — з ослабленим імунітетом чи супутніми захворюваннями, а також віком старше 60 років. Вакцинація допоможе захиститися від тяжкого перебігу хвороби та смерті внаслідок ускладнень», — зазначив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України.

Нагадаємо, імунізація проти COVID-19 дозволена в Україні з 5-річного віку. Це безоплатне рекомендоване щеплення. Зробити його можна у сімейного лікаря та у пунктах щеплень. Повний курс вакцинації проти COVID-19 складається з 4 щеплень. Через 5 міс після первинного курсу необхідно зробити першу бустерну дозу щеплення. Друга бустерна доза рекомендована всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 міс після першої.

Станом на 31 серпня 2023 р. від початку вакцинальної кампанії проведено 35 663 840 щеплень. Повний курс вакцинації (4 дози) в Україні зробила 356 751 людина. Водночас перше бустерне щеплення проти COVID-19 не зробили понад 15 млн українців (тобто отримали лише дві дози щеплень).

Зазначимо, зберігання та доставка в регіони вакцини, отриманої від міжнародних партнерів як гуманітарна допомога, відбувається за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Ukraine — USAID Україна «Безпечні та доступні ліки для українців» (SAFEMed).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua