Затверджено Дорожню карту впровадження медичного страхування

31 серпня 2023 о 10:39
1800

Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом від 25 серпня 2023 р. № 1530 затвердило Дорожню карту впровадження медичного страхування.

У документі мова йде про розвиток додаткового медичного страхування.

Обґрунтування

Зазначається, що у зв’язку з негативними економічними наслідками широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України фінансування соціальної сфери, зокрема сфери охорони здоров’я, здійснюється за рахунок грантів та кредитів міжнародних організацій та урядів інших країн.

Більшість податкових надходжень до Державного бюджету України спрямовуються на фінансування сектору безпеки та оборони, а відтак фактично відсутній фіскальний простір для впровадження нових страхових внесків чи податків, фінансування. Загалом існуючих фінансових ресурсів недостатньо для забезпечення потреби громадян у необхідних обсягах та якості медичних послуг.

А відтак актуальним є підвищення ролі додаткового медичного страхування як потенційного джерела фінансових ресурсів для сфери охорони здоров’я.

Які кроки планується зробити

Важливими кроками для підвищення ролі додаткового медичного страхування мають стати:

1) чітке визначення медичних послуг, які не покриваються програмою медичних гарантій, а також інших випадків, за яких медичні послуги можуть надаватися пацієнтам за кошти фізичних та юридичних осіб.

З цією метою Міністерством охорони здоров’я України спільно з експертним середовищем буде розроблено необхідні нормативно-правові акти, які чітко встановлять випадки, в яких додаткове медичне страхування зможе доповнювати, а не дублювати програму медичних гарантій;

2) розвиток фармацевтичного страхування. Фармацевтичне страхування передбачає забезпечення відшкодування витрат на придбання лікарських засобів та/або медичних виробів. Цей тип страхування призначений для захисту пацієнтів від високих витрат на лікарські засоби, особливо у випадках, коли необхідні дороговартісне або довготривале лікування поза державними гарантіями.

З цією метою Міністерством охорони здоров’я України спільно з об’єднаннями страховиків, банківськими установами та іншими заінтересованими організаціями буде організовано співпрацю у сфері додаткового медичного страхування витрат населення, пов’язаних із забезпеченням лікарськими засобами та медичними виробами;

3) покращання рівня співробітництва між учасниками систем державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення та приватними страховиками. Недостатній рівень співробітництва та координації призводить до дублювання фінансування послуг та незабезпечення повного покриття для користувачів додаткового медичного страхування.

Для цього Міністерством охорони здоров’я України проводитимуться спільні заходи зі страховиками, приватними закладами охорони здоров’я та іншими заінтересованими сторонами з метою тіснішої комунікації та пошуку шляхів вирішення проблемних питань;

4) спрощення механізмів для запровадження додаткового медичного страхування. З цією метою Міністерством охорони здоров’я України розглядатимуться пропозиції, в тому числі у форматі робочих груп, щодо удосконалення нормативно-правового регулювання ринку, розвитку додаткового медичного страхування та суміжних питань;

5) підвищення рівня поінформованості населення. Багато громадян України не мають достатньої інформації про переваги та можливості медичного страхування, що призводить до обмеженого інтересу та невеликої кількості людей, які обирають медичне страхування, а, відповідно, зростання вартості страхування.

Для популяризації медичного страхування об’єднання страховиків за підтримки Міністерства охорони здоров’я України проводитимуть інформаційні кампанії, які пояснюватимуть переваги та умови страхових пакетів.

Таким чином, Міністерство охорони здоров’я України сприятиме розвитку системи додаткового медичного страхування, яка має доповнити, а не замінити систему державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.

Ознайомитися із текстом Дорожньої карти можна за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua