НСЗУ вивчає роботу медичних закладів за деякими напрямками

16 серпня 2023 о 10:55
3794

З метою вивчення роботи медичних закладів з напрямків ВІЛ/СНІД, замісна підтримувальна терапія (ЗПТ), туберкульоз, надання психологічної допомоги на рівні первинної медичної допомоги, т.в.о. заступника голови Національної служби здоровʼя України (НСЗУ) Ірина Надашкевич розпочала бліц-поїздки містами Біла Церква, Кропивницький, Одеса, Миколаїв, Умань.

Коментар Ірини Надашкевич

«Багато викликів постало перед нами під час війни. Деякі з них ми будемо долати після нашої Перемоги, але готуватися маємо вже сьогодні. Фокус наших нинішніх робочих поїздок — пацієнт під призмою громадського здоров’я. У кожному місті у нас заплановані зустрічі з керівниками обласних державних адміністрацій, департаментів охорони здоровʼя, медичних закладів. Сьогодні ми маємо приділити більше уваги таким напрямам, як ВІЛ/СНІД, замісна підтримувальна терапія, туберкульоз. Важливою складовою медичної допомоги залишається психологічна, бо це та допомога, якої українці потребують вже зараз та якої будуть потребувати наші захисники після повернення із фронту», — зазначила т.в.о. заступника голови НСЗУ.

Робочий візит до Білої Церкви

14 серпня відбувся робочий візит до Білої Церкви. І. Надашкевич спільно з керівниками міських центрів первинної медико-санітарної допомоги № 2 та № 1 обговорили питання «вузьких місць» та шляхи вирішення.

«У Білоцерківському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги № 2 маємо позитивний приклад відповідального менеджменту — без вказівок «згори» та очікування плану розвитку створено кол-центр, що в перспективі поліпшить та упорядкує взаємовідносини «пацієнт–лікар». Завдяки такому підходу у лікаря залишається більше часу на спілкування з пацієнтом. Потужна співпраця з різними міжвідомчими органами дає змогу забезпечити пацієнта необхідною медичною допомогою при вкрай тяжких ситуаціях, зокрема, під час отримання звістки про загибель на фронті рідної людини», — зазначила І. Надашкевич.

Також І. Надашкевич відвідала Білоцерківську міську лікарню № 4. Під час зустрічі з керівництвом закладу охорони здоровʼя обговорено ряд питань, що стосувалися недостатньої потужності напряму замісної підтримувальної терапії, а саме: необхідності посилення комунікації з пацієнтами та співпраці з лікарями первинної ланки, розповсюдження через засоби комунікацій актуальної для пацієнтів інформації та контенту про успішне лікування, проведення заходів  та створення інформаційного поля з метою подолання стигми у пацієнтів щодо лікування. Усе це — кроки для збільшення охоплення пацієнтів, що потребують замісної підтримувальної терапії.

Про перші висновки з проведених зустрічей та обговорених проблемних тем І. Надашкевич зазначила:

«На жаль, залишається відкритим питання супроводу пацієнтів з туберкульозом на первинній ланці та надання психологічної допомоги лікарями «первинки». Ці напрями терміново необхідно посилювати та розвивати. За 2 год спілкування маю висновок, що необхідно вести діалог між надавачами медичних послуг з метою виявлення слабких та сильних сторін, бо це є запорукою розвитку медичної системи».

Кінцевим пунктом робочого візиту керівниці НСЗУ була Білоцерківська міська лікарня № 3. Цей заклад спеціалізується на інфекційних захворюваннях, супроводі та лікуванні ВІЛ/СНІД. Під час аналізу управлінської звітності виявлено дисбаланс компонентів витрат. Керівництву лікарні наголошено про необхідність приведення витрат до нормованого обсягу. Також обговорено питання про можливу диверсифікацію послуг та мінімізацію витрат.

«Ще раз наголошую всім керівникам закладів охорони здоровʼя, що фінансова стабільність — це запорука надання безоплатної та якісної послуги пацієнтам, це розвиток колективу та зацікавленість фахівців у професійному зростанні», — звернулася до керівників медзакладів І. Надашкевич.

Наступним місцем візиту з метою вивчення роботи медзакладів у напрямках ВІЛ/СНІД, замісна підтримувальна терапія, туберкульоз, надання психологічної допомоги на рівні первинної медичної ланки буде Кропивницький.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua