Міністерство охорони здоров’я ініціює низку нарад з керівниками медичних закладів, законтрактованих Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». У разі виявлення неналежної роботи, відсутності препаратів для тромболітичної терапії та зловживань з маршрутами пацієнта МОЗ рекомендуватиме обласним військовим адміністраціям (ОВА) приймати кадрові рішення.
Про це перший заступник міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров повідомив в ефірі Нацмарафону 15 серпня 2023 р.
Коментар Сергія Дуброва
«Аналізуючи різні лікувальні заклади, виявляється, не у всіх закладах правильно організовано менеджмент. Ці лікарні, отримуючи кошти від НСЗУ, не закуповують препарати для тромболізису, тобто у лікарні, яка має лікувати людину після гострого мозкового інсульту, фактично немає цих ліків. При цьому з боку держави зроблено усе: закуплено новітнє обладнання, забезпечено фінансування. МОЗ детально дослідить такі випадки і рекомендуватиме ОВА приймати кадрові рішення там, де лікування неефективне», — зауважив С. Дубров.
Він наголосив, що в межах госпіталізації заклад має безоплатно забезпечити пацієнта лікарськими засобами, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель, тому ситуація, коли у лікарні немає запасу ліків, є неприпустимою.
С. Дубров зауважив, що лікування гострого мозкового інсульту є пріоритетним пакетом. Вартість тарифу НСЗУ у цьому пакеті, залежно від обсягу наданої допомоги, становить від 15 до 131 тис. грн. Для пацієнта це лікування — безоплатне, а лікарні своєчасно отримують фінансування, яке повною мірою покриває видатки.
Нагадаємо, у 2023 р. кількість інсультів збільшилася на 16%.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua