Народні депутати пропонують удосконалити медичну допомогу із застосуванням трансплантації

10 серпня 2023 о 12:18
952

У Верховній Раді України 3 серпня 2023 р. зареєстровано за № 9558 проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення організації надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації.

Авторами законопроєкту виступила група народних депутатів України.

Цілі та завдання законопроєкту

Проєкт закону розроблений з метою уточнення окремих положень законів України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» та «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», які стосуються заборони вилучення анатомічних матеріалів у загиблих внаслідок бойових та інших силових дій, порядку здійснення реімбурсації лікарських засобів для лікування осіб у посттрансплантаційний період, врегулювання трансплантації за принципом «доміно», діяльності Національного трансплантологічного комітету, що сприятиме юридичній визначеності та однозначному правозастосуванню в цій сфері.

Головним комітетом Верховної Ради України для розгляду цього законопроєкту визначено Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (М.Б. Радуцький).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua