Що таке електронна медична картка

9 серпня 2023 о 14:47
2999

Електронна медична картка (ЕМК) — це сукупність персональних та медичних даних пацієнта, які вносяться та зберігаються в електронному вигляді в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

Подробиці

ЕМК приходить на заміну традиційній медичній картці та має низку переваг над нею. Насамперед це зручний інструмент для збереження даних про стан здоровʼя пацієнта в захищеному та уніфікованому вигляді та отримання доступу до цих даних інших медичних працівників, якщо їхні послуги потрібні для вирішення медичної проблеми пацієнта.

Завдяки ЕМК у лікаря завжди є під рукою як найактуальніша інформація, так і історія хвороби пацієнта. Це допомагає ухвалювати кращі рішення щодо надання медичної допомоги та якіснішого догляду за пацієнтами.

Крім того, інтерфейси медичних інформаційних систем, які медичні працівники використовують для внесення даних в ЕСОЗ, дозволяють автоматизувати роботу та зменшити час, який витрачається фахівцями на внесення інформації про взаємодію з пацієнтами.

Ще одна перевага ЕМК — це можливість для Національної служби здоров’я України (НСЗУ) обробляти дані з медичних записів в картках у знеособленому вигляді і таким чином мати можливість краще розуміти потреби пацієнтів та закладів охорони здоровʼя, прогнозувати потреби в ресурсах та оцінювати ефективність роботи системи.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr