Рівень охоплення щепленням проти COVID-19 з початку літа знижується, повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Так, понад 12 млн українців не зробили перше бустерне щеплення проти COVID-19, понад 870 тис. осіб не отримали другу дозу вакцини.
«Після офіційного скасування карантину з 1 липня вакцинація проти COVID-19 залишається рекомендованою для всіх. Особливо необхідно подбати про імунний захист та зробити щеплення людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання, віком старше 60 років, які перебувають у групі ризику тяжкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби. Щеплення для українців — безоплатні та доступні у кожній області. Під час пандемії карантинні заходи спрацювали ефективно, і надалі від кожного з нас залежить, чи доведеться знову до них повертатися в разі збільшення кількості випадків. Вірус не зник, і восени ризикуємо побачити чергову сезонну хвилю захворюваності, тому зараз важливо поновити захист, щоб мати сформований імунітет та знизити ризики для власного здоровʼя», — наголосив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Наразі в Україні в наявності більше ніж 7 млн доз вакцини, які є безоплатними для населення. Зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення.
Медична інфраструктура з вакцинації дозволяє робити щеплення у всіх регіонах. Минулого тижня працювали понад 2903 пункти щеплення, 72 центри масової вакцинації та 477 мобільних бригад.
Загальний рекомендований курс з вакцинації проти COVID-19 — це 4 щеплення. Через 5 міс після первинного курсу вакцинації необхідно зробити перший бустер. Друга бустерна доза рекомендована всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 міс після першої.
Також в Україні дозволена вакцинація проти COVID-19 з 5-річного віку. Для щеплення дітей віком 5–11 років використовують спеціальну вакцину Comirnaty, одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж вакцина для дорослих та підлітків віком старше 12 років.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua