Уряд збільшив державне замовлення на підготовку фахівців з реабілітації та психологів

12 липня 2023 о 10:15
1463

Як ми вже повідомляли, тривала російська агресія в Україні спричинила великий попит на медичних фахівців, зокрема на реабілітологів, які займатимуться відновленням наших героїв-воїнів і цивільних українців, що постраждали внаслідок повномасштабної війни та потребують фізичної та/або психологічної реабілітації.

Тож 11 липня 2023 р. Уряд ухвалив постанову «Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2023 році» (наразі не опублікована — прим. ред.). Документ суттєво збільшить обсяги підготовки фахівців з реабілітації та психологів у закладах вищої освіти.

Коментар Віктора Ляшка

«Щодня наші воїни ціною свого життя та здоров’я захищають нас від агресії країни-терориста. Щодня наші громадяни опиняються під прицільними атаками ворога. Щодня запит на реабілітацію, як фізичну, так і психологічну, на жаль, зростає. Маємо консолідувати зусилля, аби наші герої отримали всю необхідну допомогу. І питання професіоналів, які цю допомогу безпосередньо надають, — одне з ключових. Сьогодні Уряд зробив черговий крок у напрямку реалізації політики героїв — збільшив держзамовлення на підготовку фахівців з реабілітації та психологів. Це ті спеціалісти, які потрібні Україні, аби надавати весь комплекс необхідної реабілітаційної допомоги всім тим, хто її потребує», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Цього року в Україні буде збільшено обсяг державного замовлення на 1005 майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів та ще 40 лікарів-психологів. Йдеться про державне замовлення у медичних університетах, які підпорядковані МОЗ.

Зокрема, державне замовлення  на прийом на навчання збільшено: 

бакалаврів за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» — (з 50 до 625 місць) для підготовки асистентів фізичних терапевтів та асистентів ерготерапевтів;

магістрів за спеціальностями:

 • 227 «Терапія та реабілітація» (з 60 до 490 місць) для підготовки фізичних терапевтів та ерготерапевтів;
 • 225 «Медична психологія» (з 40 до 80 місць) для підготовки лікарів-психологів.

Майбутніх реабілітологів навчатимуть у 8 університетах МОЗ:

 • Дніпровський державний медичний університет;
 • Запорізький державний медико-фармацевтичний університет;
 • Івано-Франківський національний медичний університет;
 • Національний медичний університет імені О.О. Богомольця;
 • Національний фармацевтичний університет;
 • Полтавський державний медичний університет;
 • Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського;
 • Харківський національний медичний університет.

Також постанова передбачає збільшення державного замовлення на 600 місць для закладів вищої освіти, які перебувають у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки. За спеціальностями:

 • 053 «Психологія» (з 755 до 855 осіб) для підготовки психологів;
 • 227 «Терапія та реабілітація» (з 460 до 760 осіб) для підготовки асистентів фізичних терапевтів та асистентів ерготерапевтів;
 • 231 «Соціальна робота» (з 796 до 996 осіб) для підготовки соціальних працівників.

Тривалість навчання за вищенаведеними спеціальностями становить 4 роки для отримання ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за спеціальностями  «Психологія», «Терапія та реабілітація», «Соціальна робота»; 2 роки навчатимуться студенти для отримання ступеня магістра на основі ступеня бакалавра за спеціальністю «Терапія та реабілітація»; 6 років триватиме навчання для отримання ступеня магістра на основі повної загальної середньої освіти за спеціальністю «Медична психологія».

Зазначимо, що питання підготовки та навчання фахівців з реабілітації та психологів зараз є надважливим для держави, адже збільшення кількості спеціалістів у цьому напрямку допоможе у майбутньому ефективно долати післявоєнні виклики та надавати потрібну медичну допомогу постраждалим громадянам.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua